B I B L I O T E K A – DRZWI DO KSIĄŻKI

Utworzono dnia 24.11.2021

Baśnie i legendy z całego świata były tematem przewodnim tegorocznego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji  w naszej szkole odbyły się konkursy i akcje czytelnicze, których głównym celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i przedszkola miały za zadanie wykonać pracę plastyczną pt. „Oswoić smoka, czyli legendarna postać w niezwykłych barwach”. Miło nam poinformować, że jury wyłoniło laureatów:

I miejsce: Joanna Uchwat z grupy 0D
II miejsce (ex aequo): Aleksandra Gawrońska z grupy 0D i Dawid Kozłowski z grupy 0E
III miejsce (ex aequo): Nina Tuszyńska z grupy 0E i Gabriela Grzanka z grupy 0D

Szczególne wyróżnienia jury, w składzie: Aleksandra Szkudlarek, Aneta Nowicka i Dorota Strzelecka, przyznało najmłodszym uczestnikom konkursu: Anielce Pańce z grupy 0A, Mikołajowi Galczakowi z przedszkola, Helence Pańce z grupy 0B i Kevinowi Galczakowi z grupy 0C. Natomiast spośród sześciolatków wyróżniono następujące osoby: Annę Jaskólską, Natalię Popławską, Zuzannę Szczupakowską, Zuzannę Szczęsną z grupy 0E oraz Mikołaja Kossa, Ksawerego Kwiatkowskiego, Wiktora Przekwas- Budziszewskiego i Nikolę Ratajczyk z grupy 0D.

I miejsce w konkursie fotograficznym „Przyłapani na czytaniu” uzyskał Kacper Kozłowski z kl. 1a.

Finalistkami II edycji akcji „Bilet powrotny do biblioteki” zostały: Gabriela Skowrońska z kl. 3a oraz Maja Stencel z kl. 3b.
Natomiast laureatami konkursu „5 Books Challenge” (5 książek w 5 tygodni) zostali następujący uczniowie: Liliana Grzanka, kl. 4a, Karol Pacholski,  kl. 5a, Magdalena Kozłowska, kl. 6b, Wiktoria Piasecka, kl. 8b i Edyta Skowrońska, kl. 8b. Gratulacje! (DS)

B I B L I O T E K A – DRZWI DO KSIĄŻKI

Utworzono dnia 24.11.2021, 12:10