„Chcesz być zdrowy tak jak ryba, jedz owoce i warzywa”

Utworzono dnia 12.10.2023

Trzylatki i czterolatki z grupy Misie doskonale znają to hasło, starają się zajadać owoce i warzywa każdego dnia, gdyż wiedzą, że to cenne źródło witamin dla organizmu. Realizując tematykę tygodniową przedszkolaki zapoznały się z owocami oraz warzywami, które jesienią zbieramy w sadzie i ogrodzie.  Szóstego października 2023r. na zakończenie tematyki warzywnej podjęły się przygotowania smacznej i zdrowej sałatki jarzynowej.   Dzieci zostały najpierw zapoznane z produktami niezbędnymi do przyrządzenia sałatki, oraz z etapami jej powstawania. Następnie ubrane w fartuszki, z czystymi rączkami i przy wsparciu pań ochoczo  przystąpiły do pracy. Przeciskanie warzyw przez siateczkę okazało się zadaniem na miarę ich małych rączek. Następnie przyszedł czas na doprawianie, w czym pomogła nam nasza niezastąpiona, przedszkolna kucharka – pani Anna Jóźwiak. Po skończonej pracy przyszedł czas na degustację.

Sałatkę przyrządzono w takiej ilości, że dzieci dumne ze swej pracy mogły również zanieść ją rodzicom do zasmakowania w domu. Przygotowywanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji, podczas jej robienia maluchy nauczyły się, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny. Przedszkolaki miały możliwość zjedzenia smacznego, zrobionego samodzielnie, drugiego śniadanka.(B.O.)

„Chcesz być zdrowy tak jak ryba, jedz owoce i warzywa”

Utworzono dnia 12.10.2023, 11:45