„CZYTAM Z KLASĄ - LEKTURKI SPOD CHMURKI”

Utworzono dnia 07.10.2019

Uczniowie klas 1b, 2a i 2b wraz z wychowawcami przystapili do  ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ. Lekturki spod chmurki”, którego celem jest: rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem i aktywnego słuchania, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom oraz integracja zespołu klasowego.

Projekt składa się z 3 modułów:

1. Fikuśne lekturki spod chmurki
2. Zwierzęce lekturki spod chmurki
3. Polskie lekturki spod chmurki

W każdym z modułów uczniowie będą wybierali jedną spośród czterech zaproponowanych lektur, do której wykonają określone zadania. Pierwszym zadaniem  było wykonanie "Czytusiów", które będą towarzyszyły nam przy omawianiu poszczególnych lektur. Po zakończeniu realizacji wszystkich modułów każdy uczeń otrzyma dyplom potwierdzający jego udział w projekcie. (DW)