Dobre sposoby na mikroby - realizacja programu w oddziałach przedszkolnych

Utworzono dnia 12.05.2022

Zadaniem nauczycieli wychowania przedszkolnego jest kształtowanie właściwych postaw w zakresie kultury zdrowotnej. Dlatego staramy się wdrażać dzieci do dbania o higienę osobistą, szczególnie ważną w kontekście pandemii. Miesiąc kwiecień jest miesiącem kultury zdrowotnej, a więc okazją do zaakcentowania realizowanej tematyki.

We współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Aleksandrowie Kujawskim, realizujemy program "Dobre sposoby na mikroby". Jego pierwsza część "Z higieną za pan brat" adresowana jest do dzieci 5 i 6 letnich. W nasze działania włączyliśmy także dzieci 3, 4 letnie, które również poznają zasady higieny i uczą się prawidłowych zachowań prozdrowotnych w różnych sytuacjach dnia codziennego. Celem programu było poznanie zasad ochrony zdrowia przed mikroorganizmami chorobowymi, poprzez wdrażanie zdrowego stylu życia.

W dniach 28,29 04.2022 we wszystkich grupach odbyły się zajęcia mające na celu utrwalenie nawyków właściwego mycia rąk, korzystania z chusteczki do nosa, izolacji w przypadku choroby. W ramach poszerzenia wiadomości zostały zorganizowane spotkania ze szkolną pielęgniarką, która swym autorytetem potwierdziła, jak ważne jest stosowanie zasad higieny w walce z wirusami. Dzieci wykonały prace plastyczne, zapoznały się z wierszem "Katar" oraz prezentacją multimedialną na temat skutecznych sposobów w walce z wirusami.

Mamy nadzieję, że te działania przyczyniły się do podniesienia świadomości w zakresie ochrony zdrowia wśród najmłodszych. Liczymy na wsparcie rodziców, gdyż jak wiemy środowisko rodzinne ma największy wpływ na kształtowanie postaw małego dziecka. (A.M.)

Dobre sposoby na mikroby

Utworzono dnia 12.05.2022, 11:57