Dogoterapia - nowatorska metoda wspierania rozwoju dziecka

Utworzono dnia 11.05.2022

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, podjęliśmy systematyczną współpracę z instruktorem zajęć dogoterapii z firmy "Czekoladowy Anioł" z Włocławka. 20. 04. 2022 odbyły się kolejne warsztaty z udziałem naszych psich przyjaciół. Zajęcia miały charakter edukacyjny, ale też dostarczyły przedszkolakom dużo dobrej zabawy. Ich głównym celem były ćwiczenia w zakresie rozpoznawania emocji w świecie zwierząt i ludzi. Dzieci uczyły się właściwych i bezpiecznych zachowań w kontaktach z psami. Rozpoznawały  ich reakcje  w różnych sytuacjach. Dowiedziały się, że zwierzęta również odczuwają smutek, strach czy radość. Uczyliśmy się rozpoznawać psi język i psią mowę ciała. Dużą frajdą, a zarazem wyzwaniem, było karmienie psa z ręki. Tym razem naszym gościem był pokaźnych rozmiarów labrador o imieniu Ramzes, który głośno i radośnie szczekał akcentując swoją obecność. Na początku niektóre dzieci miały obawy i odczuwały lęk, dopiero koniec spotkania pozwolił na przełamanie lodów i odważne głaskanie Ramzesa.

Zajęcia cieszyły się  dużym  zainteresowaniem i wyzwoliły ogrom emocji. Dzięki warsztatom poszerzyliśmy wiedzę na temat naszych psich pupili, wzbogaciliśmy nasze doznania zmysłowe i dowiedzieliśmy się, że zarówno w świecie zwierząt jak i ludzi niektóre emocje odgrywają podobna rolę.(A.M.)

Dogoterapia

Utworzono dnia 12.05.2022, 10:37