Dogoterapia w grupie Misiów i Motylków

Utworzono dnia 05.04.2022

Mając na uwadze wszechstronny rozwój dziecka, postanowiliśmy wzbogacić ofertę naszych zajęć i włączyć do planu pracy cykl spotkań z elementami dogoterapii. pierwsze spotkanie odbyło się w dniu 18 lutego 2022r.

Jest to świetna metoda stosowana również w pracy z dziećmi z różnymi dysfunkcjami oraz niepełnosprawnościami. Zajęcia mają formę pokazów i zabaw, zachęcających dzieci do aktywnego udziału. Uczą właściwego stosunku do zwierząt, rozwijają koncentrację, pokonują barierę nieśmiałości, stymulują procesy poznawcze. Maluchy z grupy Misiów i Motylków miały okazję przekonać się, że pies jest prawdziwym przyjacielem człowieka. Pies Żako zachwycił nas nie tylko swoim wyglądem, umiejętnościami, ale przede wszystkim usposobieniem. Dużo przyjemności i radości sprawiły nam sztuczki Żako, który rozwiązywał zadania przygotowane przez trenerkę. Wizyta Żako wywołała niemałe poruszenie, wszyscy chcieli pogłaskać pieska i nagrodzić psią przekąską. Zauważyliśmy już pozytywny wpływ zajęć wśród dzieci wycofanych z trudnościami emocjonalnymi. Z niecierpliwością czekamy na kolejne odwiedziny czworonożnych przyjaciół. (A.M.)

Dogoterapia w grupie Misiów i Motylków

Utworzono dnia 05.04.2022, 10:27