Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Utworzono dnia 28.02.2023

21 i 22 stycznia – Święto Babci i Dziadka, to daty, które na stałe wpisały się w nasz przedszkolny kalendarz uroczystości. To właśnie w tym czasie wnuczęta starają się upewnić ukochanych dziadków o swoich gorących uczuciach, recytują wiersze, śpiewają piosenki, tańczą oraz wręczają własnoręcznie przygotowane upominki i laurki. Tak było i w tym roku, w naszym przedszkolu  grupy maluszków i średniaczków pod okiem swoich pań przygotowały piosenki i wiersze, które zostały nagrane i rozesłane do wszystkich kochających babć i dziadków.

Natomiast grupy starszaków po latach przerwy wywołanych pandemią, miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności na scenie przed zebranymi gośćmi w GOK w Bądkowie. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem przedstawiły przygotowany specjalnie na tą okazję program artystyczny, chóralnie odśpiewały 100 lat Kochanym Dziadkom, a po wręczeniu upominków, nadszedł czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Po gromkich brawach i słowach uznania od publiczności, a także podpatrzonych łzach wzruszenia, wnioskujemy, że  spotkanie odniosło zamierzony cel. Z pewnością przyczyniło się do wzmocnienia więzi emocjonalnej z rodziną, kształtowania uczucia przywiązania i szacunku do dziadków. Po części oficjalnej nie mogło oczywiście zabraknąć także pamiątkowych zdjęć, oraz mnóstwa dobrej zabawy przy muzyce. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, a rodzicom za pomoc w organizacji uroczystości. (B.O, M.G.)

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Utworzono dnia 28.02.2023, 09:46