Dzień Matematyki w klasach 1-3

Utworzono dnia 04.05.2023

Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto, które przypada na dzień 12 marca. Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve.

Podobnie jak w ubiegłych latach, także i w tym roku, z okazji Dnia Matematyki przygotowano dla dzieci z klas 1-3 wyjątkowe, matematyczne zajęcia. Uczniowie poprzez zabawę, doskonalili swoje umiejętności matematyczne, utrwalali dodawanie, odejmowanie, tabliczkę mnożenia oraz logiczne myślenie. Wśród aktywności matematycznych wymienić należy: łamigłówki, magiczne kwadraty, puzzle matematyczne, sudoku oraz domino. Dodatkowo dzieci  również integrowały się we wspólnym działaniu pracując w grupach. Zadania i rywalizacja wzbudziły wiele pozytywnych emocji. Tego dnia w każdej klasie zostali wyłonieni Mistrzowie Logicznego Myślenia. Emocji i dobrej zabawy nie zabrakło, a uczniowie mogli się przekonać, że matematykę da się lubić. (D.W., M.S.)

Dzień Matematyki w klasach 1-3

Utworzono dnia 04.05.2023, 09:33