Dzień postaci z bajek

Utworzono dnia 22.11.2021

5 listopada br. dzieci z przedszkola, oddziałów przedszkolnych oraz klas  I-III wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Dzieci utożsamiają się z bajkowymi postaciami, dzięki którym ich świat staje się bardziej radosny i kolorowy.

Tego dnia także w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.  Przypomnieliśmy sobie utwory, które towarzyszyły nam w dzieciństwie. Chętne dzieci przebrały się w tym dniu za ulubioną postać z bajki. Nie zabrakło więc Księżniczek, Myszki Miki, Boba budowniczego, Królewny  Śnieżki, Spidermana,  Batmana  i wielu innych bajkowych postaci. W trakcie zajęć dzieci uczestniczyły w quizach, podczas których wykazywały się wiedzą i znajomością najpopularniejszych bajek oraz postaci bajkowych, odgadywały zagadki, a także brały udział w grach i zabawach ruchowych związanych z tematyką zajęć.

Zwieńczeniem całej baśniowej zabawy był Bal Postaci z Bajek.Był to wyjątkowy dzień, który dostarczył dzieciom dużo wrażeń i pozytywnej energii. (M.G.)

Dzień postaci z bajek

Utworzono dnia 22.11.2021, 10:03