Utworzono dnia 27.05.2023

W dniu 24 kwietnia w naszej szkole obchodzony był Dzień Ziemi, z tego powodu dzieci sześcioletnie uczestniczyły w lekcji otwartej przeprowadzonej przez nauczyciela przyrody. Celem spotkania było:

• Kształtowanie świadomości ekologicznej.
  • Rozpoznawanie i nazywanie środowisk przyrodniczych z najbliższego otoczenia.
  • Wskazywanie negatywnej działalności człowieka i  sposobów ochrony środowiska.
  • Doskonalenie umiejętności prezentowania swoich wiadomości.

Lekcja rozpoczęła się zamknięciem oczu przez dzieci i słuchaniem odgłosów natury czterech ekosystemów; lasu, jeziora, morza i łąki. Dzieci bez problemu rozpoznały usłyszane odgłosy. Podczas spotkania uczennice klasy 7a przedstawiły inscenizację wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej „Ziemia u doktora”. Następnie dzieci aktywnie uczestniczyły w oczyszczaniu Ziemi ze śmieci, które wyprodukowali ludzie, prowadząc jednocześnie segregację śmieci poprzez umieszczanie ich w odpowiednio oznaczonych workach. Po oczyszczeniu Ziemi ze śmieci nadszedł czas by zwierzęta i rośliny wróciły do swoich ekosystemów, podczas zabawy „Co gdzie żyje?”dzieci doskonale poradziły sobie z umieszczeniem ilustracji na odpowiednich planszach. Na koniec lekcji nastąpiło podsumowanie spotkania, podczas którego dzieci powiedziały w jaki sposób oni i ich rodzice mogą dbać o naszą planetę.

Dzieci przedszkolne, uczniowie klas 1-3, oraz uczniowie klas 4-8 otrzymały propozycję pakietu z prezentacją i zadaniami do wykonania oraz przedyskutowania na godzinie z wychowawcą. Przy okazji obchodów Dnia Ziemi uczniowie klas 1-3 wykonali ekologiczne instrumenty, które można było oglądać na wystawie na szkolnym korytarzu. (Nauczyciel przyrody AD.)

Utworzono dnia 27.05.2023, 13:09