Fantastyczne wyniki naszych sztafet!!!

Utworzono dnia 02.11.2021

Dnia 5 października nasza reprezentacja wyruszyła na mistrzostwa powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Wystawiliśmy, aż 4 sztafety w każdej rozgrywanej kategorii. Na początku wystartowały sztafety dziewcząt i chłopców z klas 4-6.

Nasze drużyny od samego startu rywalizowały o zwycięstwo, jednak zdecydowanie bardziej zacięta była rywalizacja chłopców. Na ostatniej zmianie zajmowali drugie miejsce ze stratą ok 150m. do SP nr 1 w Aleksandrowie Kuj., jednak wtedy do akcji wkroczył Bartek Bączkowski, który podczas swojej zmiany dokonał wybitnej rzeczy i dogonił lidera oraz na ostatnich metrach go wyprzedził. Tym sposobem nasi chłopcy wygrali swój bieg. U dziewcząt z każdą kolejną zmianą, sprawa wygranej wydawała się być coraz bardziej klarowna. Ostatecznie nasza żeńska sztafeta wygrała z przewagą niemal okrążenia (ok. 850m.). Obie nasze drużyny zostały MISTRZAMI powiatu i uzyskały możliwość reprezentowania naszego powiatu podczas mistrzostw województwa.

Po ogromnych emocjach młodszej grupy na swoją kolej doczekali się starsi, czyli klasy 7-8.  Zarówno u dziewcząt jak i u chłopców było, aż po pięć drużyn. Od początku biegu zarówno nasi chłopcy jak i dziewczęta rywalizowali o drugie lokaty. Niestety rywale okazali się zbyt mocni i solidarnie obie nasze sztafety zajęły trzecie miejsca.

Składy naszych reprezentacji:

Klasy 4-6
Dziewczęta: Natalia Banasiak (6a); Kinga Puchalska (6a); Oliwia Moraczewska (5b); Aleksandra Lasota (5b); Weronika Nowak (6b); Wiktoria Morawska (6b); Wiktor Błaszak (6b).
Chłopcy: Bartek Bączkowski (6a); Miłosz Moźdżeń (6a);  3. Filip Balcerak (5b); Szymon Andrusiak (5b); Jakub Majewski (5a); Marcin Dalasiński (5a); Wiktor Błaszak (6b);

Klasy 7-8
Dziewczęta 1.Marysia Rajewska (8a); Andżelika Puchalska (8a); Kinga Mendel (7b); Wiktoria Ziemkiewcz (7c); Nikola Roszak (7a); Gabrysia Rajewska (7a); Weronika Nocna (8b).
Chłopcy: Antek Klimczewski (7b); Alan Kostański (7b); Mateusz Pietrzak (8a); Tomasz Danielewicz (7b); Karol Boniecki (7c); Maciej Biernacki (7a); Mateusz Andrusiak (7b)
   Dziękujemy naszym biegaczom za wielkie emocje, zdrowie zostawione na trasie oraz gratulujemy fantastycznych wyników. 19 października odbyły się zawody wojewódzkie, na które awans uzyskały nasze sztafety klas 4-6. (nauczyciele wf)