I Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Młody Pitagoras”

Utworzono dnia 13.05.2022

W poniedziałek, 25 kwietnia 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Leopolda Juliana Kronenberga w Brzeziu odbył się I Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Młody Pitagoras. Celem konkursu było: Promowanie uczniów uzdolnionych w zakresie matematyki. Rozwijanie i pogłębianie zainteresowań oraz uzdolnień matematycznych uczniów II etapu edukacyjnego. Rozwijanie u uczniów umiejętności wykorzystania wiedzy do rozwiązywania problemów w twórczy sposób.Wdrażanie uczniów do samokształcenia. Kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji i radzenia sobie ze stresem. Promowanie dorobku i osiągnięć uczniów. Współpraca nauczycieli matematyki szkół podstawowych.

Do konkursu przystąpili uczniowie z ośmiu szkół.  Z naszej szkoły,  z klas IV-VIII wzięło udział 9 osób. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: klas IV, klas V–VI, klas VII – VIII.

Nasze sukcesy:

• I miejsce – Wojciech Lewandowski w kategorii klas IV
• I miejsce – Adam Wiśniewski z klasy VI.

Laureaci zostali przygotowani do konkursu przez p. Lidię Łuczak. Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Dla wszystkich uczestników organizator przygotował też kiełbaski z grilla, słodycze i owoce. (A.K.)