Kartki z historią w tle, czyli BohaterON – włącz historię!

Utworzono dnia 14.12.2021

BohaterON – włącz historię! to kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Zadaniem tego projektu jest edukowanie dzieci i młodzieży poprzez bazowanie na historiach powstańców sierpnia 1944 r. Ma on również wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne, a także budować wrażliwość społeczną. Organizatorem kampanii BohaterON jest Fundacja Rosa i Fundacja Sensoria z Wrocławia.

W projekt włączyli się także nasi uczniowie (przedszkolaki, klasy I-III, klasy IV-V, zainteresowane osoby z klas VI-VIII) oraz grono pedagogiczne. Zadaniem uczestników było wykonanie kartek z podziękowaniami, słowami szacunku i uznania dla powstańców warszawskich. Znalazły się na nich osobiste refleksje dzieci dotyczące ówczesnych wydarzeń, a także wyrazy podziwu dla bohaterów  opatrzone patriotycznymi symbolami. Za pośrednictwem organizatorów projektu karty zostaną przekazane żyjącym uczestnikom powstania.

Klasy wzięły również udział w zajęciach i pogadankach poświęconych powstaniu warszawskiemu, wysłuchały pięknych słuchowisk i obejrzały ciekawe filmy, a także odwiedziły bądkowskie miejsca pamięci, gdzie zapaliły znicze. Dziękuję wychowawcom za włączenie się w projekt. (JK)

Kartki z historią w tle, czyli BohaterON – włącz historię!

Utworzono dnia 14.12.2021, 09:28