Konkurs Kaligraficzny kl. 1-3

Utworzono dnia 21.04.2022

21 lutego 2022 r. w naszej szkole z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego dla uczniów klas 1–3 odbył się Konkurs Kaligraficzny. W tym dniu młodsi uczniowie mogli popisać się pięknym pisaniem. Organizatorzy p. M. Andrzejewska, p. L. Bujanowska i p. A. Bury oceniając prace, brały pod uwagę: kształt i proporcje liter, prawidłowość połączeń, czytelność pisma, poprawność ortograficzną i ogólne wrażenie estetyczne.

Uczestnicy niezwykle starannie, a wręcz po mistrzowsku przepisywali  konkursowy tekst. Wybór mistrzowskiej pracy był niezwykle trudny ponieważ wszystkie dzieci biorące udział bardzo się starały aby to ich praca została zauważona i wyróżniona. Ostatecznie tytuł Klasowego Mistrza Kaligrafii w roku szkolnym 2021/2022 otrzymali następujący uczniowie:

Julia Szczęsna – klasa 1a
Gabriela Szopa – klasa 1b
Jakub Wicher – klasa 2a
Lena Pawlak – klasa 2b
Fabian  Stróżański – klasa 3a
Zuzanna Stępkowska – klasa 3b

Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do pięknego pisania, bo…… każdy może zostać Mistrzem Kaligrafii. Organizatorzy konkursu (M.A., L.B., A.B.)

Kaligraficzny kl. 1-3

Utworzono dnia 21.04.2022, 08:41