Kwiecień Miesiącem Kultury Zdrowotnej

Utworzono dnia 18.07.2022

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w akcję „Kwiecień Miesiącem Kultury Zdrowotnej”. Dzieci z klas 1-3 podczas zajęć wykonywały plakaty oraz zdrowe kanapki. Uczestniczyły także w spotkaniu z panią pielęgniarką Aleksandrą Marczewską, która przeprowadziła pogadankę profilaktyczną na temat zdrowego stylu życia i higieny osobistej. Natomiast uczniowie z klas 4-8 wspólnie z wychowawcami włączyli się w akcję poprzez przygotowanie zdrowych posiłków. W szkolnym korytarzu została wystawiona gazetka, na której znalazła się między innymi Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej.

Wszystkie te działania miały na celu promowanie wśród uczniów zdrowego stylu życia i zachęcanie do aktywności. Odpowiednia profilaktyka zdrowotna jest w zasięgu każdego z nas. Wystarczy tylko odrobina wiedzy i chęci, aby z niej właściwie korzystać w życiu codziennym. (M.S.)

Kwiecień Miesiącem Kultury Zdrowotnej

Utworzono dnia 18.07.2022, 12:50