Laureatka konkursu plastycznego w naszym przedszkolu

Utworzono dnia 12.05.2022

W ramach projektu czytelniczego „Magiczna moc Bajek”, w Bajkowym Prywatnym Przedszkolu w Jaśle został zorganizowany Międzynarodowy Konkurs Plastyczny z okazji 60 urodzin Jacka i Agatki pod hasłem "Przygody Jacka i Agatki", pod patronatem honorowym m. in. Ministra Edukacji i Nauki.

Ideą konkursu było przybliżenie postaci kultowej, pierwszej polskiej dobranocki uwielbianej przez kilka pokoleń najmłodszych. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, propagowanie idei głośnego czytania książek oraz pobudzanie inwencji twórczej, wyobraźni i fantazji wśród dzieci i młodzieży. Prace oceniane były w trzech kategoriach wiekowych: dzieci 5-6 – letnie z przedszkoli, uczniowie klas 1-3, oraz dzieci i młodzież niepełnosprawna z placówek edukacyjnych.

Na konkurs wpłynęło wiele ciekawych prac, 12 kwietnia 2022r. nastąpiło rozstrzygnięcie i wyłonienie zwycięzców. Helenka Pańka z grupy 0B „Żabki” (5-latki) za swoją pracę zdobyła wyróżnienie, a tym samym otrzymała dyplom i nagrodę książkową, gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.(B.O.)