Legwany, okra i piękne plaże

Utworzono dnia 06.04.2022

Od wielu miesięcy na świecie szaleje pandemia, która utrudnia nam życie i ogranicza je w wielu dziedzinach. Okazuje się jednak, że nawet w czasie pandemii podróże są możliwe. Może w nieco innej (bo wirtualnej) formie uczniowie klas ósmych wybrali się do Dżakarty (Indonezja), by porozmawiać  z podróżnikami.

Mieszkają w Londynie, a od półtora roku podróżują po świecie. Zwiedzili już 20 krajów, gdzie widzieli niezwykłe miejsca, poznali wyjątkowych ludzi i jedli oryginalne potrawy.

Spotkanie było niezwykle interesujące. Dowiedzieliśmy się, jak zorganizować podróż w dzisiejszych czasach, na co zwrócić uwagę i jak się przygotować. Poznaliśmy wiele ciekawostek związanych z wyprawami do krajów tropikalnych, zwłaszcza dotyczących flory, fauny (śpiewające legwany, wielkie karaluchy) i kulinariów (zupa okra). Najbardziej zaskoczył nas fakt, że piękne plaże znane z turystycznych folderów to tylko wycinek rzeczywistości, który ma przyciągać uwagę i zainteresowanie. W rzeczywistości tropikalne plaże w dużym stopniu są zalane plastikiem.

Nasi goście opowiadali bardzo ciekawie. Niestety, komunikator Zoom (wykorzystany do połączenia) ma ograniczenia czasowe i po 40 minutach musieliśmy zakończyć spotkanie, nie zadawszy wszystkich pytań. (JK)