Międzynarodowy Dzień Tańca – święto tancerzy i miłośników sztuki tańca

Utworzono dnia 15.05.2023

Międzynarodowy Dzień Tańca, obchodzony na świecie 29 kwietnia, został ustanowiony w 1982 r. przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ITI-UNESCO). Datę święta wybrano na pamiątkę chrztu wybitnego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a (1727-1810). Przesłaniem tego święta jest celebrowanie tańca, czerpanie radości z uniwersalnego charakteru tej formy sztuki.

Dlatego też w naszej szkole już drugi rok z rzędu obchodzimy to święto. Jest to czas na wspaniałą zabawę oraz zintegrowanie się naszych uczniów. W tym roku zostało ono połączone z rozpoczynającym się Tygodniem Profilaktyki, bo jak wiadomo ruch i śmiech to zdrowie, a tego podczas naszych szalonych harców nie zabrakło. I. L. Paliwoda