„Najpiękniej czyta moja mama i mój tata”

Utworzono dnia 07.10.2019

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!

Od października w Przedszkolu Samorządowym przy ZSP w Bądkowie rozpoczęliśmy cykl spotkań z rodzicami, którzy raz w tygodniu, po wcześniejszym ustaleniu terminu z wychowawcą odwiedzają swoich milusińskich z wybraną lekturą z kanonu literatury dziecięcej. Celem spotkań jest rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Potrzeba kontaktu z książką nie powstaje u dziecka spontanicznie, dlatego musi ją wzbudzić nauczyciel lub rodzic w procesie wychowania.

„Najpiękniej czyta moja mama i mój tata” – pod takim hasłem przebiegają nasze spotkania są one również realizacją jednego z zadań dodatkowych Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna Moc Bajek”, do którego przyłączyła się nasza placówka.

2 października maluchów odwiedziła mama Wojtusia - pani Martyna Pacholska, która zaprezentowała dzieciom bajeczki z serii „Kicia Kocia” wyd. Media Rodzina. Do wspólnego słuchania przedszkolaki zaprosiły pięciolatków -  swoich zeszłorocznych kolegów z grupy 0 „B” z wychowawczynią Joanną Danielewską. Wszystkie dzieci z uwagą słuchały o przygodach dzielnej Kici Koci, której życiowe perypetie okazały się bardzo bliskie każdemu przedszkolakowi.

Serdecznie dziękujemy pani Martynie oraz dzieciom z grupy 0 „B” za miłe spotkanie i przyjemnie spędzony czas. Gorąco zapraszamy kolejnych chętnych rodziców do wspólnej lektury zaczarowanego świata baśni i bajek. (B.O)