Obchody Dzień Dziecka

Utworzono dnia 01.07.2024

W dniu 7 czerwca nasza szkoła zamieniła się w tętniące życiem centrum zabawy i radości z okazji obchodów Dnia Dziecka. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice spotkali się na szkolnym boisku, aby wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień, pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń. O godzinie 9:00 rozpoczęliśmy nasze świętowanie od uroczystego powitania. Dyrektor szkoły, pan Janusz Graczyk, przywitał wszystkich zebranych ciepłymi słowami, życząc wspaniałego dnia pełnego uśmiechu i zabawy. Następnie przedstawiono program dnia, który obfitował w liczne atrakcje.

Rozstawiono stanowisko z grillem, gdzie rodzice przygotowywali pyszne kiełbaski oraz dla osłody stanowisko z wata cukrową. Aromatyczne zapachy przyciągały dzieci i uczniów, którzy z ochotą ustawiali się w kolejce po smakołyki. Przygotowano również wodę mineralną, która służyła ochłodzie. Największą atrakcją dla najmłodszych dzieci okazała się dmuchana zjeżdżalnia i basen z kulkami. Kolejka nie miała końca, a uśmiechy dzieci były bezcenne. Wśród uczniów klas starszych dużym zainteresowaniem cieszyło się kino 7D. Tam nie brakowało emocji, gdyż filmy i efekty specjalne robiły ogromne wrażenie. Nie zabrakło również tradycyjnych zabaw ruchowych i biegu pod hasłem „Sprintem do Maratonu” z udziałem dzieci z przedszkola i oddziałów przedszkolnych. Uczniowie klas 1-3 brali natomiast udział w rozgrywkach sportowych, rywalizując ze sobą w duchu sportowej zabawy. Dla uczniów klas 4-8 dedykowane były rzuty do kosza i mecze piłki siatkowej, które pokazały duże zaangażowanie i umiejętność współpracy zespołowej. Jednym z punktów programu była także kolejna edycja „Mini mam talent”. Na scenie rozstawionej na boisku odbyły się występy artystyczne. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty wokalne, taneczne, gry na instrumentach oraz wiele innych. Na Jury wszystkie występy i pokazy zrobiły bardzo duże wrażenie. (A.Sz.)

Na zakończenie zostały zsumowane punkty ze wszystkich konkurencji, co wyłoniło klasę, która zdobyła najwięcej punktów i otrzymała bon na kwotę 500zł na zakup pomocy dydaktycznych. W kategorii klas 1-4 otrzymała go klasa 3b natomiast w kategorii klas 5-8 klasa 7b. Nie zabrakło również nagród specjalnych, czyli wyłonienia spośród uczestników szkolnego „Mini mam talent” tych, którzy zachwycili swoim występem najbardziej i zaprezentują się po raz kolejny na Dożynkach Gminno-Parafialnych w Bądkowie. Na koniec Pan dyrektor ponownie zabrał głos, dziękując wszystkim za udział i zaangażowanie. Uczestnicy otrzymali dyplomy na pamiątkę tego wyjątkowego dnia. Zmęczone, ale szczęśliwe, rozeszły się do domów, z pewnością mając wiele miłych wspomnień do opowiedzenia. Dzień Dziecka w naszej szkole był niezwykle udanym wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich dzieci i uczniów. Był to czas wspólnej zabawy, radości i integracji, pokazujący, jak ważne są takie chwile w życiu szkolnej społeczności.

Obchody Dzień Dziecka

Utworzono dnia 03.07.2024, 14:41