Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka - 2021

Utworzono dnia 04.10.2021

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci. Ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej.

Nauczycielki wychowania przedszkolnego, chcąc umilić dzieciom ten wyjątkowy dzień, zorganizowały wiele atrakcji. Były zawody sportowe, tańce, śpiewy, słodki poczęstunek, a na koniec dekoracja medalami „wzorowego przedszkolaka”.

Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Na zakończenie dnia, dzieci wyszły na boisko szkolne, gdzie wspólnie bawiły się śpiewając i tańcząc z kolegami i koleżankami z innych grup przedszkolnych. Tak więc razem bawiły się: Żabki, Jeże, Pszczółki, Biedronki, Motylki i Misie. Następnie dzieci wypuściły w niebo niebieskie balony wypełnione helem.

Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta. (R.B.)

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka - 2021

Utworzono dnia 04.10.2021, 09:50