Utworzono dnia 02.05.2022

Dzień 21 marca w naszym przedszkolu był szczególnie radosny i kolorowy. Tego dnia wszystkie przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego świętowały nadejście wiosny. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Zmieniła się dekoracja sal przedszkolnych z zimowej na wiosenną, dzieci wykonały piękne wiosenne prace plastyczne, nauczyliśmy się też nowych piosenek związanych z nadchodzącą porą roku.

Aby podkreślić charakter tego dnia, dzieci przyszły ubrane do przedszkola w stroje żabek, bocianów, biedronek i motylków. Były opowiadania o nadejściu wiosny, zabawy związane z tematyką pór roku, rozwiązywanie zagadek na temat charakterystycznych cech przedwiośnia oraz zabawa taneczna. W tym dniu dzieci miały też okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne podczas „II Przeglądu Wiosennych Piosenek Przedszkolnych”, którego inicjatorem jest Pani Bożena Ogrodowska.

Dzień zakończyliśmy spacerem ulicami naszej miejscowości, odwiedziliśmy też miejscowy park w poszukiwaniu oznak wiosny. Grupa „Jeżyków” z Panią Esterą zawędrowała aż przed Urząd Gminy, gdzie Pracownicy Urzędu z Panem Wójtem na czele, poczęstowali zadowolone przedszkolaki cukierkami. Wszystkie dzieci otrzymały też słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

Tak mile spędzony dzień, był doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom jak wielkie bogactwo przeżyć, doznań i emocji niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre. (R.B.)

Utworzono dnia 02.05.2022, 12:29