PROJEKT „SPORTOWA KLASA”

Utworzono dnia 17.10.2022

Nasza szkoła przystąpiła do projektu badawczego „Sportowa Klasa” organizowanego przez Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Akcja jest promowana przez gwiazdy sportu m.in.: Magdalenę Fularczyk – Kozłowską (mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro 2016 w wioślarstwie), Katarzynę Skowrońską (dwukrotna mistrzyni Europy w siatkówce) oraz Huberta Malinowskiego (dziennikarz sportowy). W programie biorą udział „zerówki” oraz klasy trzecie. Założeniem projektu jest odkrycie talentów sportowych na wczesnym etapie edukacji i sprawdzenie jak duży progres są w stanie wykonać dzieci podczas ukierunkowanych zajęć sportowych co tydzień. Program z grupą młodszą prowadzi Pan Sebastian Kozłowski, natomiast ze starszymi uczniami Pan Krzysztof Madajczyk. Projekt rozpoczął się szkoleniem na UKW  w Bydgoszczy dla nauczycieli prowadzących. Pierwsze zajęcia odbyły się 26 września, ostatnie zaplanowane są na 16 listopada. Więcej szczegółowych informacji o całej akcji można znaleźć na stronie: https://fundacjaaktywnegorozwoju.pl/sportowa-klasa/.

Mamy nadzieję, że młodzi adepci zarażą się pasją do sportu, a być może w naszej szkole jest talent na miarę przyszłej gwiazdy sportu. Za wszystkich uczestników trzymamy mocno kciuki, powodzenia !!! (K.M.)