"Rymy lubimy, gdy wymowę ćwiczymy"

Utworzono dnia 13.05.2022

W bieżącym roku w naszej szkole zorganizowano VII edycję ogólnopolskiego konkursu logopedycznego. Tym razem nosił on tytuł "Rymy lubimy, gdy wymowę ćwiczymy" i skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym z placówek w całym kraju.

Celem konkursu było wspomaganie rozwoju mowy dzieci, rozwijanie funkcji słuchowych, prezentacja umiejętności plastycznych i sprawności manualnej, zwiększenie  efektywności nauki poprzez wielozmysłowe poznanie oraz rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej. Praca konkursowa miała zawierać minimum dwa sensoryczne obrazki, których nazwy rymują się. Ilustrację należało wykonać  z użyciem materiałów o różnej fakturze i strukturze, z wykorzystaniem gotowych elementów manipulacyjnych ćwiczących sprawność manualną,  np. rzepy, sprzączki, zamki, guziki, różnorodne tkaniny.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem - otrzymano 89 wspaniałych prac. Wszyscy mali uczestnicy wykazali się niezwykłą kreatywnością i talentem, co nie ułatwiło pracy komisji konkursowej. Przy wyborze laureatów brano pod uwagę pomysłowość, zastosowanie ciekawej techniki, a także samodzielność wykonania prac konkursowych.

Ostatecznie nagrodzono następujące prace z każdej kategorii wiekowej:

Kategoria 3-4 latków:

I MIEJSCE - Ignacy Kwiatkowski, 4 l. Przedszkole Publiczne Nr 1 w Łęcznej im. M.Konopnickiej, opiekun-Agnieszka Dybich;
II MIEJSCE  - Kornelia Mazurek, 4 l., Szkoła Podstawowa im. Mjr. H. Sucharskiego
w Osięcinach, opiekun-Aleksandra Siarkowska;
III MIEJSCE - Leon Sadło, 4 l., Przedszkole Publiczne Nr 1 w Łęcznej im. M.Konopnickiej, opiekun-Agnieszka Dybich;
Wyróżnienia: Kinga Koj oraz Szymon Słupik, l.4, Przedszkole nr 17 "Bajkowe Wzgórze" w Tarnowskich Górach, opiekun- Barbara Ulfik, Karolina Jeleń-Ganzera.

Kategoria 5-6 latków:

I MIEJSCE - Wojciech Potoczny, 6 l., Publiczne Przedszkole nr 3 w Wadowicach, opiekun- Agata Morek;
II MIEJSCE - Kamil Białas, 6 l., Samorządowe Przedszkole nr 14 w Krakowie, opiekun- Marlena Ziaja;
III MIEJSCE - Julia Gawrońska, 6 l., Zespół Szkolno-Przedszkolny w Osięcinach, opiekun- Monika Rydelek.

Dziękuję za udział przedszkolakom z naszej szkoły- Helence i Anielce Pańkom oraz Asi Uchwat. Gratuluję laureatom oraz ich opiekunom i zapraszam do udziału w kolejnym konkursie już za rok ! ;))) (Katarzyna Moraczewska-Nowak, logopeda)