Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Utworzono dnia 18.10.2019

Dnia 15 października 2019 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bądkowie odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Przybyli na nią zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele oraz dzieci z klas 0 – III.

Zanim najmłodsi, ubrani w galowe stroje oraz granatowe, szkolne peleryny i birety, zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, ich zadaniem było zaprezentowanie się przed szeroką publicznością. Z wielkim przejęciem recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki.

Po części artystycznej pierwszoklasiści złożyli ślubowanie. Pan Dyrektor dokonał pasowania na ucznia symbolicznym ołówkiem, a Pani Wicedyrektor rozdała legitymacje szkolne oraz drobne upominki. Dzieci otrzymały także od wychowawców pamiątkowe dyplomy, od rodziców – statuetki z napisem Pasowanie na Ucznia 2019, a od Wójta Gminy i Przewodniczącej Rady Gminy i Rady Rodziców przybory szkolne. Po wykonaniu wspólnych pamiątkowych zdjęć pierwszoklasiści udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klas pierwszych.

Ślubowanie pierwszoklasistów to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla uczniów, ale również dla ich rodziców i wychowawców. Na długi czas pozostanie w naszej pamięci. (M.S.)

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH 2019/2020

Utworzono dnia 18.10.2019, 09:31