Smacznie, zdrowo, kolorowo

Utworzono dnia 13.05.2022

Przedszkolaki z  grupy Biedronek i Żabek podjęły wielkie wyzwanie – zamieniły  się w małych kucharzy i samodzielnie przygotowały wiosenne kanapki. Na początku przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rąk i przygotowaniu stanowisk wszyscy zabrali się do pracy.

Na stołach zagościły świeże warzywa: sałata, rzodkiewka, pomidor, ogórek. Nie zabrakło wędliny, sera a także pieczywa. Z wielkim zaangażowaniem dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek przedszkolaki  kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę. Samodzielne przygotowanie kanapek dało dzieciom wiele satysfakcji i radości. Nawet  największe niejadki zjadały wszystko  z apetytem (M.G.)

Smacznie, zdrowo, kolorowo

Utworzono dnia 13.05.2022, 09:21