Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa w naszej szkole

Utworzono dnia 13.04.2023

Dnia 21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Uczniowie z naszej szkoły po raz kolejny włączyli się w obchody tego wyjątkowego dnia, poprzez dołączenie do akcji organizowanej przez Ośrodek Terapeutyczno Wychowawczy OREW w Juszczynie, wykonując skarpetki z materiałów recyklingowych oraz zakładając dwie różne, kolorowe skarpetki na znak solidarności. Tego dnia gościem naszej szkoły była Pani doktor Barbara Kumor, która przeczytała uczniom klas I-III bajkę terapeutyczną pt. „Tajemnica znikających ciasteczek”. Celem spotkania było zwiększenie świadomość na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowiadania, które wprowadziło ich w świat Mikołaja, chłopca z zespołem Downa.

Po wysłuchanym opowiadaniu dzieci odpowiadały na pytania, które dotyczyły zrozumienia przeczytanego tekstu. Każda prawidłowa odpowiedź nagrodzona została drobną słodką niespodzianką. Serdecznie dziękujemy Pani doktor za spotkanie, dzięki któremu przypomnieliśmy naszym uczniom o tolerancji, akceptacji, szacunku i empatii do drugiego człowieka. Wychowawcy klas starszych otrzymali propozycję prezentacji do obejrzenia i przedyskutowania na godzinie wychowawczej. (A.D., A.F., M.K.)