Światowy Dzień Pszczół - spotkanie z pszczelarzem

Utworzono dnia 27.07.2022

Co roku 20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół. Jego celem jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności oraz zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych pożytecznych owadów. Z tej okazji dla uczniów klas 1-3 zostało zorganizowane spotkanie z pszczelarzem - panem Sławomirem Strzeleckim, który zajmuje się pszczelarstwem od prawie pięćdziesięciu lat. Pan Sławomir Strzelecki interesująco opowiedział o życiu pszczół, wyglądzie ula oraz pracy pszczelarza. Przekazał również wiele ciekawych informacji na temat powstawania miodu. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zobaczyć strój pszczelarza, poznać budowę ula, przekonać się, do czego służą ramki w ulu i z czego są zrobione.

Na zakończenie spotkania każde dziecko miało okazję spróbować różnych gatunków miodu, które pochodziły z pasieki zaproszonego na spotkanie gościa. (M.S.; M.S.)

Światowy Dzień Pszczół

Utworzono dnia 27.07.2022, 11:24