Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w edukacji wczesnoszkolnej

Utworzono dnia 28.10.2021

W bieżącym roku szkolnym, uczniowie klas drugich i trzecich wraz z wychowawcami włączyli się w obchody  Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem było propagowanie zasadności uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki, która  towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, trzeba umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

Wszyscy uczniowie z klas drugich i trzecich przystąpili do konkursu ze znajomości tabliczki mnożenia, w wyniku którego wyłoniono uczniów, którzy wykazali się szybkością oraz doskonałą umiejętnością mnożenia.

I miejsce w Konkursie Tabliczki Mnożenia – w kategorii klas drugich - zajął Mateusz Wochna (kl. 2a), Nina Kowalska (kl.2a) - II miejsce, a Piotr Stępkowski (kl. 2a) – III miejsce.

Tymon Piński (kl.3a) zajął I miejsce i uzyskał tytuł Mistrza w Konkursie Tabliczki Mnożenia w kategorii klas trzecich, Jan Stangreciak (kl.3b) zajął II miejsce, a Amelia Piasecka (kl. 3a) – III miejsce.

Nagrodą były dyplomy oraz tabliczki... czekolady. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w obchodach matematycznego święta, a zwycięzcom gratulujemy. (Wychowawcy klas 2-3)