Święto Drzewa

Utworzono dnia 08.11.2021

W październiku, jak co roku, dzieci z oddziałów przedszkolnych i Przedszkola obchodziły Święto Drzewa. Wszyscy aktywnie włączyli się w realizację zadań programu ekologicznego, mającego na celu kształtowanie dobrych nawyków i właściwych postaw w zakresie ochrony środowiska. Przedszkolaki poprzez różne formy aktywności, poznawały rodzaje drzew oraz ich znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Dzieci dowiedziały się również, jak ważną rolę odgrywają drzewa w oczyszczaniu powietrza, a tym samym dla zdrowia. Podczas zabaw badawczych oglądały drzewa, dotykały kory, liści, gałęzi, kasztanów, żołędzi. Rozpoznawały nazwy i owoce takich drzew jak: jabłoń, śliwa, grusza. Wykonywały owocowe szaszłyki, poznając smak owoców jakie dają nam drzewa owocowe.

Wszystkie grupy udały się na spacer do parku, aby podziwiać piękno jesiennych drzew, które stały się inspiracją do wykonania prac plastycznych. Grupa Motylków wybrała się z wizytą do pana ogrodnika, który oprowadził nas po swoim ogrodzie, opowiadając o przygotowaniach drzew do zimy. W prezencie otrzymaliśmy drzewko jarzębiny, które wspólnie posadziliśmy w naszym ogrodzie. Miłym akcentem była wizyta artystów Teatru Pomarańczowy Cylinder, ze spektaklem pt. "Leśne opowieści bardzo ważnej treści", który przybliżył nam tematykę  lasu, żyjących w nim zwierząt i panujących tam zasad.

Mamy nadzieję, że czynny udział w tym wydarzeniu pozwoli  już w najmłodszych zaszczepić poczucie odpowiedzialności za środowisko naturalne i wzmocni szacunek do otaczającej nas przyrody. (A. M.)

Święto Drzewa

Utworzono dnia 09.11.2021, 09:27