Święto Konstytucji

W tym roku obchodziliśmy 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej ustawy zasadniczej. Dokument uchwalony 3 maja 1791 roku przez Sejm Wielki stał się symbolem troski o dobro państwa, wolność oraz odpowiedzialność obywatelską. Jego twórcy dążyli do wzmocnienia Rzeczypospolitej i przeprowadzenia ważnych reform mających poprawić funkcjonowanie kraju. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali wyjątkowy montaż słowno-muzyczny „Kocham Cię, Polsko”, który został zaprezentowany dzieciom i młodzieży oraz mieszkańcom gminy Bądkowo. Występ w piękny i wzruszający sposób przypomniał najważniejsze wydarzenia związane z uchwaleniem konstytucji oraz wartości, które pozostają aktualne również dziś – patriotyzm, wolność i szacunek do Ojczyzny. Uczniowie zaprezentowali piękne wiersze, pieśni patriotyczne oraz scenki historyczne, dzięki którym publiczność mogła lepiej zrozumieć znaczenie tego ważnego święta narodowego. Wykonano również przepiękne tańce w barwach narodowych, które zachwyciły wszystkich zgromadzonych. Całość przebiegała w podniosłej atmosferze. Nad przygotowaniem uroczystości czuwały panie: Beata Wyborska, Joanna Kwiatkowska oraz Monika Szopa. O wyjątkowy klimat muzyczny zadbała pani Izabela Lewandowska-Paliwoda, a piękną scenografię przygotowały panie: Aleksandra Szkudlarek i Natalia Krzesiak.
Po części artystycznej pan dyrektor Janusz Graczyk podsumował wyniki kuratoryjnych konkursów przedmiotowych z historii. Na scenę zostali zaproszeni laureaci: Kacper Wachowski (7a) oraz Jan Stangreciak (7b), a także finaliści: Radosław Kwiatkowski (7a), Wojciech Szczęsny (7b) i Szymon Podlewski (8a). Pan dyrektor pogratulował uczniom sukcesów, podkreślając ich wiedzę, pracowitość i zaangażowanie. Finaliści otrzymali zaświadczenia o uzyskanych wynikach. Laureaci odebrali swoje zaświadczenia kilka dni wcześniej w czasie gali. Na uroczystość zostali zaproszeni również rodzice naszych uzdolnionych uczniów, którym pan dyrektor Janusz Graczyk pogratulował oraz podziękował za codzienne wsparcie, motywację i współpracę ze szkołą. Dzięki ich zaangażowaniu młodzież może rozwijać swoje zainteresowania i osiągać sukcesy będące powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej. (B.W.)







