Szkoła do hymnu i obchody Święta Niepodległości

Utworzono dnia 11.11.2019

W dniu 08 listopada 2019r. społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie włączyła się w akcję ogłoszoną przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej - Szkoła do hymnu". Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wspólnie odśpiewali cztery zwrotki Hymnu Państwowego. Następnie mieli okazję wysłuchać i obejrzeć inscenizację przygotowaną przez naszą młodzież z okazji Święta Niepodległości. (dyr.)

Ojczyzna jest naszą matką ziemską
Polska jest matką, która wiele
przecierpiała, dlatego też
ma prawo do miłości szczególnej
Jan Paweł II

Mając w sercu słowa papieża, młodzież Publicznego Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta w Bądkowie próbowała opisać swą miłość do kraju i naszej małej Ojczyzny - Kujaw w licznych utworach poetyckich i prozatorskich.
   Doceniając zaangażowanie swych uczniów, postanowiłam wykorzystać ich utwory w scenariuszu uroczystego koncertu z okazji Święta Niepodległości Polski - którego tytuł „Tu pragnę na zawsze już być - Polsko” zaczerpnęłam z wiersza Marii Drążek „Dziękuję Ci”.
   Od 2004 do 2019 roku moi uczniowie brali  udział w regionalnych, wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach literackich o tematyce patriotycznej, zdobywając w nich nagrody i wyróżnienia. Swą pasją zarazili młodsze koleżanki ze szkoły podstawowej, które zaczynają dopiero swą podróż po krainie literatury, lecz już potrafią odkrywać, czym jest miłość i szacunek do kraju.
   Utwory te oraz pieśni patriotyczne, dzięki niniejszej publikacji (po pobrania w formacie PDF poniżej) i przedstawionemu koncertowi, będą Państwo mogli poznać. Zapraszamy do lektury. (H.D.)

Szkoła do hymnu obchody Święta Niepodległości - 2019/2020

Utworzono dnia 11.11.2019, 17:59