Utworzono dnia 30.10.2019

29 października uczniowie klasy VIIIa pod opieką pań M. Strzeleckiej i N. Krzesiak wybrali się na cmentarz parafialny w Bądkowie w ramach akcji MEN „Szkoła pamięta”.

Okres przed Dniem Wszystkich Świętych to odpowiedni moment na wspomnienie o tych, którzy od nas odeszli oraz odwiedzenie grobów osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności. Historię niektórych z nich szczegółowo przybliżył uczniom pan Józef Nowakowski, który towarzyszył nam podczas spaceru po cmentarzu. Uczniowie posprzątali bezimienne i opuszczone groby oraz postawili na nich kwiaty i znicze.

Ponadto w szkole została przygotowana wystawa upamiętniająca Przemysława Barthla de Weydenthal, który swoją odwagą i patriotyzmem na stałe zapisał się na kartach naszej historii. M.S/N.K.

Podziękowania dla organizatorek i uczestników tego wydarzenia. Szczególne podziękowania dla pana Józefa Nowakowskiego, który mimo emerytury zechciał poświęcić swój czas i zangażować się w naszą akcję. (dyr.)