„Szkoła pamięta” - 2021

Utworzono dnia 25.11.2021

Na przełomie października i listopada uczestniczyliśmy po raz trzeci w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłych latach, do akcji włączyli się uczniowie klas 1-8 oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Uczniowie pod opieką wychowawców odwiedzili bądkowskie miejsca pamięci oraz cmentarz parafialny, na którym uporządkowali groby osób zasłużonych  dla naszej gminy. Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę poświęconą lokalnemu bohaterowi – Przemysławowi Barthel de Weydenthal, a najmłodsi uczniowie mieli okazję spotkać się z panem Józefem Nowakowskim, autorem wielu publikacji dotyczących historii Bądkowa i okolicy, który po raz kolejny włączył się w akcję. Nasi milusińscy z oddziałów przedszkolnych oraz dzieci z klas 1-3 wykonali piękne prace plastyczne, nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w akcję, szczególnie panu Józefowi Nowakowskiemu, który po raz kolejny wspierał nasze działania, opowiadając    o ciekawej historii naszej gminy. (N.K.)

#SzkołaPamięta

„Szkoła pamięta” - 2021