Szkolne Przygody Gangu Swojaków

Utworzono dnia 23.11.2021

Grupa 0B „Żabki” dołączyła do programu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”, którego celem jest zachęcenie dzieci do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu. Dzieci dzięki specjalnie przygotowanym zadaniom i materiałom poznają piękno Polskiej natury oraz gatunki, które należy chronić. Przedszkolaki otrzymały pakiet startowy w tym książeczki opowiadające o przygodach Gangu Swojaków, 6 maskotek zwierząt zagrożonych wyginięciem oraz karty motywacyjne z naklejkami. Systematycznie wykonują poszczególne zadania i zdobywają kolejne odznaki odkrywców. „Żabki” pokusiły się także o wzięcie udziału w konkursie promującym powyższy program edukacyjny, czyli nagranie artystycznego wykonania piosenki wskazanej przez organizatora.

Przedszkolaki zapoznały się z piosenką opisującą zagrożone i chronione gatunki zwierząt pt. „Magiczna Moc Swojaków”. Następnie przygotowały piękne rysunki Swojaków i pomogły w dekoracji sali, rodzice zadbali o wspaniałe stroje swoich dzieci, które wcieliły się w różne zwierzęta. 18 listopada nasza sala zamieniła się w prawdziwy las, pełen przeróżnych zwierzaków, tego dnia nagraliśmy film z artystycznym wykonaniem piosenki i przesłaliśmy do organizatora konkursu. Teraz z niecierpliwością oczekujemy na ogłoszenie wyników, które odbędzie się 17.01.2022r. (B.O.)

Szkolne Przygody Gangu Swojaków

Utworzono dnia 23.11.2021, 08:29