"Szkolne Przygody Gangu Swojaków" - wyróżnienie dla grupy 0B i klasy 3b

Utworzono dnia 08.03.2022

W listopadzie 2021r. dzieci z grupy 0B i uczniowie klasy 3b wzięli udział w ogólnopolskim konkursie pt. "Szkolne Przygody Gangu Swojaków", który wynikał bezpośrednio z realizowanego w tych oddziałach  programu edukacyjnego. Celem programu było przybliżenie dzieciom różnych regionów Polski oraz poznanie zagrożonych gatunków zwierząt w nich występujących. Zadania konkursowe były odrębne dla poszczególnych grup wiekowych i dopasowane do możliwości dzieci z przedszkoli i szkół.

Uczniowie klasy 3b w ramach konkursu przygotowali mapę "Małej Ojczyzny" (gminy Bądkowo), na której przedstawili występujące w tym regionie zagrożone i chronione gatunki zwierząt. Dzieci z grupy przedszkolnej nagrały film z artystycznym wykonaniem piosenki „Szkolny Gang Swojaków”.

Dzieci wraz z opiekunami z niecierpliwością oczekiwali na rozstrzygnięcie konkursu. 17 stycznia 2022r., nastąpiło ogłoszenie wyników, starania obu grup oraz ich wkład pracy zostały docenione przez jury konkursowe. Zarówno klasa 3b, jak i grupa 0B otrzymały wyróżnienie, a w ramach nagrody każdy uczestnik dostał piękny dyplom oraz maskotki Swojaków. Serdecznie gratulujemy uczestnikom i cieszymy się naszym wspólnym sukcesem, czekamy na kolejną edycję w następnym roku szkolnym.(D.W.; B.O.)