Turniej „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”

Utworzono dnia 04.05.2022

W dniu 31.03.2022r. nasi uczniowie wzięli udział w powiatowym etapie turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w kategoriach U-8 chłopcy oraz U-12 chłopcy.

Jako pierwszy do rywalizacji przystąpił starszy zespół U-12 (trener – p. Krzysztof Madajczyk). W rozgrywkach udział brało 6 drużyn, które podzielone zostały na dwie grupy. W wielkim finale spotkać się mieli zwycięzcy z obu grup. Nasza reprezentacja turniej rozpoczęła meczem ze SP nr1 w Aleksandrowie Kujawskim wygrywając po bardzo dobrym meczu 1:0, strzelcem bramki był Szymon Andrusiak (5B). W kolejnej kolejce pauzowaliśmy i oczekiwaliśmy na zwycięzcę meczu SP nr 1 oraz SP Stawki. W decydującej serii spotkań spotkaliśmy się ze SP w Stawkach, na szali zwycięstwa był awans do wielkiego finału turnieju. Po kolejnym świetnym meczu i zwycięstwie 1:0 (bramka Szymon Andrusiak 5B) oczekiwaliśmy na przeciwnika w meczu finałowym, którym okazał się zespół z Ciechocinka. Spotkanie finałowe zwłaszcza w pierwszej połowie było bardzo zacięte ze wskazaniem na naszą drużynę, jednak niestety po stracie pierwszej bramki i kilku błędach mecz przegraliśmy 0:4. Wynik zupełnie nie oddawał przebiegu spotkania, nie mniej jednak nasz zespół osiągnął 2 miejsce z czego jesteśmy bardzo dumni.

Następnie do rozgrywek przystąpił zespół U-8 (trener – p. Sebastian Kozłowski). Nasza młodsza reprezentacja sprawiła niemałą niespodziankę pokonując zespół ze Stawek 5:4, w którym to meczu nasz zespół przegrywał trzykrotnie i za każdym razem odrabiał straty, aby w końcówce przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Kolejno wygraliśmy z SP Zakrzewo 1:0, zajmując tym samym 1 miejsce. Nasza drużyna U-8 tym samym uzyskała prawo reprezentowania powiatu aleksandrowskiego w rozgrywkach na etapie wojewódzkim.

Składy naszych reprezentacji:

U-8: Oskar Makowski, Fabian Rajkiewicz (4 bramki), Antoni Prentnicki (2 bramki), Jan Prentnicki, Przemysław Biernacki, Igor Puchalski.

U-12: Szymon Andrusiak (2 bramki), Filip Balcerak, Mateusz Banasiak, Adam Gładkowski, Tomasz Hyży, Karol Pacholski, Adam Piotrowski, Dominik Rajkiewicz, Jakub Sidorowicz, Aleksander Suchara.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za pozostawione zdrowie na boisku i serdecznie gratulujemy osiągniętych rezultatów!!! (KM;SK)