Udział w projekcie powszechnej nauki pływania –„Umiem pływać"

Utworzono dnia 27.07.2022

Od kwietnia do końca czerwca 2022r. uczniowie z klas pierwszych uczestniczyli w projekcie pod nazwą „Umiem pływać”. „Umiem pływać” to jeden z Programów Sportu Powszechnego współfinansowanych przez samorząd województwa we współpracy z lokalnymi samorządami. Realizacją projektu zajmuje sie Kujawsko-Pomorski Związek Pływacki. Jego celem jest nabycie i rozwinięcie podstawowych umiejętności pływackich przez uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Uczniowie, którzy brali w nim udział uczestniczyli w 20-godzinnych zajęciach pływania, które były realizowane podczas 10 wyjazdów do Pływalni „Plusk” w Radziejowie. Dzieci, podczas zajęć pływania, zostały zapoznane z zasadami bezpiecznego wypoczynku i zachowania się w sytuacji zagrożenia nad wodą.

Spotkania odbywały się zgodnie z zaplanowanym harmonogramem, pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów oraz opiekunów. Udział w projekcie sprawił, że uczniowie mieli szansę rozwinąć podstawowe umiejętności pływackie i nauczyć się pływać. Z pewnością udział w projekcie będzie mile wspominany przez dzieci. (M.S.; M.S.)