Wizyta Policji

Utworzono dnia 02.10.2023

13 września 2023r. przedszkole, oddziały przedszkolne oraz klasy 1 - 3 odwiedziły panie policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim. W krótkiej pogadance  przybliżyły dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomniały numery alarmowe. Dzieci otrzymały wskazówki jak przechodzić przez ulicę, jak zachować się sytuacji spotkania osoby obcej oraz ataku groźnego psa. Przedszkolaki oraz uczniowie chętnie ćwiczyły prawidłowe poruszanie się po jezdni. Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Dzieci  dzieliły  się także swoimi doświadczeniami, pokazały,  że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu.

Dziękujemy Paniom policjantkom za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta. (E.Ż.)

Wizyta Policji

Utworzono dnia 02.10.2023, 08:31