WSPANIAŁE WYNIKI NASZYCH BIEGACZY!!!

Utworzono dnia 03.06.2022

W dniu 21.04.2022r. nasi uczniowie reprezentowali powiat aleksandrowski w drużynowych biegach przełajowych, podczas mistrzostw województwa Kujawsko–Pomorskiego w Bydgoszczy. Naszą szkołę reprezentowało, aż 5 drużyn, gdyż na szczeblu powiatowym wszystkie wystawione przez nas zespoły wygrały swoje biegi. Dla szkoły podstawowej były przewidziane trzy kategorie wiekowe dla klas: 3-4, 5-6, 7-8. W każdej grupie rozgrywano osobno wyścigi dziewcząt i chłopców. W każdej kategorii rywalizowało 20 zespołów oraz indywidualni mistrzowie powiatów, każda drużyna liczyła po 6 zawodników, więc na starcie było bardzo ciasno, ponieważ w każdym z biegów udział brało ponad 120 sportowców!! Nagradzano 4 najlepsze drużyny oraz 3 najlepszych biegaczy indywidualnie. Wśród osób nagrodzonych nie zabrakło również naszych uczniów. Miejsce trzecie indywidualnie w kategorii klas 3-4 zdobył Tymon Piński, warto zaznaczyć, że Tymek jest uczniem klasy 3, więc rywalizował w większości ze starszymi od siebie chłopcami. Drużynowo na podium stanąć naszym zawodnikom się nie udało, ale dziewczęta z klas 3-4 zajęły miejsce czwarte, które również było nagradzane pięknym pucharem. Przed naszą drużyną uplasowały się zespoły z Brodnicy, Bydgoszczy oraz Rypina.

Myślę, że warto też zaznaczyć, że byliśmy najmniejszą szkołą podczas całych zawodów, a jak widać nie przeszkodziło to w osiągnięciu ogromnych sukcesów !! Ciężka praca popłaca! Gratulujemy bardzo naszym zdolnym i walecznym sportowcom wspaniałych wyników!!! Jesteście wielcy!!! (K.M.)

Składy naszych drużyn oraz miejsce zajęte podczas mistrzostw w 20 zespołowej stawce:

Klasy 3-4 dziewczęta (4 miejsce): Maja Bączkowska, Lena Kamińska, Lena Piotrowska, Natalia Woźniak, Olga Skowrońska, Alicja Białowąs, Ewa Mietlicka
Klasy 3-4 chłopcy (11 miejsce): Tymon Piński(3 indywidualnie), Mateusz Banasiak, Filip Moraczewski, Marcel Piekarski, Wiktor Piotrowski, Dominik Rajkiewicz, Jakub Sidorowicz, Fabian Stróżański.
Klasy 5-6 dziewczęta (12 miejsce): Natalia Banasiak, Zuzia Grzegórska, Ola Lasota, Oliwia Moraczewska, Wiktoria Morawska, Weronika Nowak, Gabrysia Rajewska.
Klasy 5-6 chłopcy (11 miejsce): Szymon Andrusiak, Filip Balcerak, Bartek Bączkowski, Wiktor Błaszak, Marcin Dalasiński, Kuba Majewski, Adam Wiśniewski.
Klasy 7-8 chłopcy (14 miejsce): Karol Boniecki, Tomek Danielewicz, Alan Kostański, Antek Klimczewski, Bartek Momot, Mateusz Momot, Mateusz Andrusiak.