Wycieczka do Gdańska

Utworzono dnia 08.07.2019

W przeddzień zakończenia roku szkolnego klasy: IVb, Vc, Va udały się na szkolną wycieczkę do Gdańska. O zorganizowanie wycieczki poprosiliśmy biuro podróży Klub Podróżnika R3B. Celem wycieczki było poznanie historii Gdańska, zajęcia interaktywne w Muzeum Morskim na wystawie "Ludzie-Statki-Porty" oraz rejs statkiem.

Wyjechaliśmy z Bądkowa o godzinie 7.00, a już o 10.00 byliśmy w Gdańsku. Na miejscu rozpoczęliśmy zwiedzanie z przewodnikiem. Najważniejsze miejsca, które zobaczyliśmy to: Droga Królewska z Katownią, Złotą Bramą, Długi Targ, Ratusz i pomnik Neptuna oraz Dwór Artusa. Zielona Brama zaprowadziła nas nad Motławę, skąd zobaczyliśmy Spichlerze i Żurawia, a ulicą Mariacką z licznymi stoiskami z bursztynem, doszliśmy do Kościoła Mariackiego. Następnie uczestniczyliśmy w interaktywnych zajęciach w Muzeum Morskim na wystawie "Ludzie-Statki-Porty". Tu wycieczkowicze mogli się zrelaksować i pozbyć nadmiaru energii. Było super!!! Zmęczeni, ale zadowoleni zjedliśmy obiad w „harcówce”. Prawie nikt nie marudził przy posiłku.

Duża atrakcją był rejs statkiem pirackim na Westerplatte. Dzięki uprzejmości pilota uczestnicy wycieczki mogli zamoczyć nogi w naszym polskim morzu. Bałtycka woda była zimna, ale wszyscy w niej brodzili, nawet opiekunowie. Bo jak tu nie zamoczyć nóg będąc nad morzem. Później pani Dorota zapoznała nas z krótką historią Westerplatte. Oddaliśmy przy pomniku hołd bohaterom II wojny światowej.

Następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną. W Bądkowie byliśmy około 21.00. Całą wycieczkę wszystkim dopisywał dobry humor. Zmęczeni ale cali i zdrowi wróciliśmy do naszych domów. Opiekunowie wycieczki to: p. Agnieszka, p. Małgosia, p. Beata. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w organizacji tego wyjazdu (AK).