Wycieczka szkolna: Skalne Miasto – Praga – Kotlina Jeleniogórska

Utworzono dnia 05.07.2022

W dniach 30 maja – 1 czerwca 2022r. uczniowie klas szóstych wyjechali na wycieczkę szkolną. Celem wyjazdu było zwiedzanie Skalnego Miasta, Pragi oraz Kotliny Jeleniogórskiej.

Pierwszego dnia uczestnicy przybyli do Aderspachu, by zwiedzić przepiękne Skalne Miasto. Przechodzili wyznaczonymi szlakami wśród unikalnych form skalnych. Niesamowitym przeżyciem był dla Nich spływ po górskim jeziorku. Kolejnego dnia punktem zwiedzania była urokliwa Praga. Uczniowie odwiedzili zabytkową część miasta: Hradczany z zamkiem i katedrą, Małą Stranę, Rynek z ratuszem. Spacerowali po Moście Karola i Placu Wacława. Trzeciego dnia zwiedzili Kotlinę Jeleniogórską. Odbyli spacer po centrum Szklarskiej Poręby, byli nad Wodospadem Kamieńczyk. Ostatnim punktem wycieczki było wejście na szczyt góry Chojnik w Sobieszowie. Góra ta wznosi się na wysokość 627 metrów n.p.m., a od jej południowo-wschodniej strony znajduje się 150-metrowe urwisko opadające do tzw. Piekielnej Doliny. Znajdują się na niej ruiny zamku, w którym mieszkała okrutna księżniczka Kunegunda.

Uczniowie wrócili z wyjazdu zadowoleni i pełni wrażeń. Podczas wycieczki opiekę nad uczniami sprawowali: Katarzyna Walczak, Joanna Drążek, Agnieszka Danielewska i Monika Boniecka. (M.B.)