Z wizytą w mieście Kopernika

Utworzono dnia 17.10.2022

We wtorek, 4 października uczniowie klas drugich byli na całodniowej wycieczce w Toruniu. Pobyt w mieście Kopernika rozpoczął się od wizyty w Planetarium, gdzie dzieci oglądały film pt: „Cudowna podróż” o budowie Układu Słonecznego i podstawach astronomii. Następnie po krótkim spacerze na Starówce uczniowie uczestniczyli w aktywnych warsztatach w Domu Legend Toruńskich, podczas których poznali legendy o Toruniu i mieli możliwość wcielenia się w rolę ich bohaterów.

Wizyta w Toruniu zakończyła się w Manufakturze Cukierków, gdzie uczniowie poznali przepis i sposób wykonania lizaków oraz mogli samodzielnie wykonać ten słodki przysmak. Był również czas na posiłek i zakup pamiątek. Wszyscy wrócili zadowoleni, pełni niezapomnianych wrażeń i wspomnień. (M.S.; M.S.)