Zajęcia terapeutyczne dla uczniów klas 3

Utworzono dnia 10.05.2023

W ramach projektu "Rozwój kompetencji kluczowych uczniów Szkoły Podstawowej w Gminie Bądkowo" 4 uczniów uczestniczyło w zajęciach terapeutycznych. Projekt realizowany był w roku szkolnym 2021/2022 oraz 2022/2023. Głównym celem zajęć było stworzenie możliwości wszechstronnego rozwoju umysłowego, psychicznego i społecznego uczniów.

Uczniowie usprawniali: percepcję wzrokową, koordynację wzrokowo-ruchową, percepcję słuchową, sprawność manualną, koncentrację uwagi oraz doskonalili czytanie i pisanie. Na zajęciach wykorzystywano dostosowane metody pracy oraz  różnorodne środki dydaktyczne. Praca w czasie zajęć pomogła w uzyskaniu drobnych sukcesów, a co za tym idzie zwiększyła motywację do pracy. Można zaobserwować poprawę umiejętności czytania oraz pisania u uczniów objętych zajęciami terapeutycznymi oraz ich większą samodzielność. (D.W.)

Zajęcia terapeutyczne dla uczniów klas 3

Utworzono dnia 10.05.2023, 09:29