Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

Rok szkolny 2000/2001

AKTUALNOŚCI:

Pożegnanie roku 2000/2001

Utworzono dnia 20.10.2019

   Rok szkolny przełomu tysiąclecia 2000/2001 dobiegł końca. Sporo było rozmaitych przeżyć, wydarzeń, nawet nieporozumień czy zbędnych emocji, ale również radości i zabaw. 16-05-2001 r. odbył się po raz pierwszy konkurs na dyrektora gimnazjum. Dyrektorem została jedyna kandydatka pani H. Małecka - pełniącą tą funkcję od początku szkoły tj. od dwóch lat. W dniu 22 czerwca 2001 r. z radością odbieraliśmy nagrody i świadectwa promujące nas do następnej klasy. Teraz nadszedł czas na zasłużony odpoczynek. Do widzenia szkoło! Żegnaj aż do trzeciego września. Marta Mazurek kl. Ib

Pierwsza palma pierwszeństwa

Utworzono dnia 20.10.2019

   Dnia 15.06.2001r w naszym gimnazjum odbyła się pierwsza palma pierwszeństwa. Każda klasa była poinformowana o przebiegu zabawy, musiała także przygotować prezentacje klasy oraz rozrywkę. Organizatorem był pan Zdzisław Etynkowski, który prowadził wszystkie konkurencje: prezentacja klasy, rozrywka, biegi, krzyżówka. Za każdą konkurencję komisja przyznawała punkty. W komisji zasiadali: pani Beata Wesołowska, pan Andrzej Kuczyński i pan Janusz Graczyk. Największą liczbę punktów zdobyła klasa IIc, która otrzymała puchar wręczony przez panią dyrektor. Ponadto trzy pierwsze miejsca otrzymały puchary ufundowane przez pana Etynkowskiego. Wszyscy świetnie się bawili, dopisywała nam pogoda i na pewno długo będziemy pamiętać pierwszą „Palmę Pierwszeństwa”. Wioletta Hyży

Galeria po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Pierwsza palma pierwszeństwa

Probne testy sprawdzające klasy II a, b, c

Utworzono dnia 20.10.2019

   Pod koniec tego roku szkolnego Rada Pedagogiczna zorganizowała nam - uczniom II klasy gimnazjum testy, abyśmy oswoili się z ich wyglądem oraz mogli sprawdzić zdobyte wiadomości. Testy były podzielone na dwie grupy: humanistyczny i matematyczno-przyrodniczy. Baliśmy się, bo nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać, a więc czego mamy się uczyć. Nauczyciele straszyli nas, że będą obejmowały naszą całą wiedze zdobytą w gimnazjum. Jednak nie było tak źle. Przyszliśmy do szkoły stremowani, ale kiedy zaczęliśmy rozwiązywać zdenerwowanie minęło. Przez ten próbny sprawdzian, zostaliśmy lepiej doinformowani, o tym co nas czeka za rok, jak sobie radzić, jak umieścić odpowiedzi na kartkach. Agnieszka Palińska IIa


Dwa wyjazdy

Utworzono dnia 20.10.2019

 

   Dnia 28 marca 2001 roku odbyła się mała jednodniowa wycieczka drugich klas gimnazjum do Torunia. Wszystko zaczęło się w Łówkowicach, skąd dwa autokary zawiozły 73 uczniów do miasta. Wszystkim wydawało się, że spektakl będzie nudny, gdyż nic nam nie mówił tytuł „Damy i huzary” Aleksandra Fredry. Wbrew pozorom komedia była świetna, a w dodatku wspaniała i zrozumiale zagrana. Naprawdę wszystkim się podobało. Po wyjściu, przed teatrem zrobiliśmy sobie zdjęcia. Następnie powędrowaliśmy do planetarium, zwiedzając po drodze piękne zabytki. Seans był niesamowity, wręcz zapierający dech w piersiach. Obraz nieba nocą, układy konstelacji wprawiły nas w oczarowanie astronomią. Następnie przy pomniku Mikołaja Kopernika porozchodziliśmy się we wszystkie strony. Największą frajdę sprawiło nam zjeżdżanie z ruchomych schodów w Domu Towarowym. W drodze do autokarów zobaczyliśmy jeszcze stary zamek. Miejmy nadzieję, że takich wspólnych wycieczek będzie jeszcze więcej. (Monika Wardęga IIb)

javascript:void(0)

   23 marca wraz ze swymi koleżankami i kolegami oraz z opiekunami cały piątek spędziłam w Toruniu. O godz. 9.00 wyruszyliśmy dwoma autokarami. Rzeczą oczywistą jest to, że było w nich bardzo głośno i śmiesznie. Chyba nikt się nie nudził. W Toruniu najpierw udaliśmy się na przedstawienie według komedii A. Fredry „Damy i huzary”. Było ono dość ciekawe. Następnie opiekunowie pozwolili nam na samodzielne zwiedzanie. Po czasie wolnym wyruszyliśmy do planetarium. Planety i gwiazdy wirowały nam nad głowami. Chyba wszyscy czuli dreszczyk emocji, gdy spadająca kometa miała uderzyć tak jakby w każdą obecną osobę na sali. Niestety ten seans trwał krótko. Musieliśmy wrócić do autokarów i ruszyć w drogę powrotną. Nasza wyprawa dobiegła końca. Myślę, że warto było wziąć w niej udział. (Magdalena Kranc Ia)

czytaj dalej na temat: Dwa wyjazdy

Sami rządzimy, sami lekcje prowadzimy

Utworzono dnia 20.10.2019

   Zamaist wagarów w "Pierwszy dzień wiosny' w szkole oddano władzę gimnazjalistom. Przeprowadzono konkurs na parodię nauczycieli.

   I miejsce na przeprowadzoną na wysokim poziomie matematykę zajął Paweł Krępeć z Ic; II miejsce - Nadia Stępkowska i Aneta Goral; III miejsce za solidną opiekę w klasie II przyznano Ewie Andrusiak i Magdzie Kulpie.

   Natomiast konkurs na "Śpiewające zespoły" nie był najlepiej przygotowany organizacyjnie. Zbyt wiele wybrano zagranicznych przebojów, których nie umiano zaśpiewać. Zawiódł też operator sprzętu. Może następnym razem będzie ciekawiej?

Galeria po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Sami rządzimy, sami lekcje prowadzimy

Walentynki, walentynki... dla chłopczyka i dziewczynki!

Utworzono dnia 20.10.2019

   Zabawa wspaniała, dla tych, którzy przyszli - na pewno się udała! Nikt też o godz. 20.00 (zgodnie z regulaminem) nie chciał opuszczać GOK Najpopularniejsze Walentynki to: Magda Kranc z Ia i Marta Lewandowska z IIc, a Walentych było aż trzech: p. J. Nowakowski, Maciek Maciejczak z IIb oraz Bartek Hejman z IIa.