Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

Rok szkolny 2001/2002

AKTUALNOŚCI:

Podziękowania

Utworzono dnia 03.11.2019

   Księdzu proboszczowi Stanisławowi Mazurskiemu, pani Halinie Kuropatwińskiej oraz panom - Czesławowi Dobrzalskiemu, Tadeuszowi Gawrońskiemu i Stanisławowi Rozpędowskiemu pragniemy podziękować za pomoc w zorganizowaniu Konkursu Piosenki Biesiadnej. Uczniowie i Nauczyciele Publicznego Gimnazjum w Bądkowie.

czytaj dalej na temat: Podziękowania

Dzień Ziemi

Utworzono dnia 03.11.2019

   

   Dnia 3 VI 2002 do naszej szkoły przyjechał teatr. Przedstawienie odbyło się w GOK – u. Miało ono tytuł „Pociąg do nikąd”. Aktorzy występujący w nim opowiadali historie utalentowanego chłopaka zażywającego narkotyki, który pokonał uzależnienie dzięki dziewczynie, w której się zakochał. Jego historia kończy się tragicznie. Historia ta zarówno jak i przedstawienie mają na celu ustrzec przed uzależnieniami takimi jak: narkotyki, alkohol, nikotynizm. Treść przedstawienia mówiła również o depresji, która jest początkiem każdego uzależnienia.


   Mi osobiście spektakl podobał się, dlatego, że zawiera przesłanie do młodego pokolenia. Dawid Głowacki kl. IIIa


czytaj dalej na temat: Dzień Ziemi

Wycieczka gimnazjalistów

Utworzono dnia 03.11.2019

   Dnia 22.05.02 udaliśmy się na wycieczkę szkolną. Nasza grupa składała się z uczniów wszystkich klas gimnazjum. Naszymi opiekunami byli: pan R. Mroczkowski, pani H. Dondalska i p. Beata Wesołowska. Wyruszaliśmy z samego rana o godzi. 6.00. Po około 4h jazdy dojechaliśmy do pierwszego "przystanku" - na Grunwald. Następnie odwiedziliśmy skansen w Olsztynku. Byliśmy w planetarium na zamku i starym mieście. Tutaj też mieliśmy nocleg. Najpierw zwiedziliśmy kościół w Św. Lipce, potem kwaterę Hitlera, wilczy szaniec, zaś potem przepłyneliśmy statkiem jezioro w Mikołajkach. Po takich wrażeniach nastał czas powrotu. Tym razem nocowaliśmy w Kłębowie, nad pięknym jeziorem. Wieczorem urządziliśmy ognisko i spędziliśmy miło czas na pieczeniu kiełbasek i śpiewaniu. Ostatniego dnia zwiedziliśmy Frombork, obóz koncentracyjny w Sztutowie. Później udaliśmy się na spacer po lesie, byliśmy w rezerwacie przyrody. W końcu dotarliśmy też nad morze.

czytaj dalej na temat: Wycieczka gimnazjalistów

Konkurs piosenki biesiadnej

Utworzono dnia 03.11.2019

14 i 15 maja 2002 r. uczniowie trzech klas gimnazjum pisali egzaminy do szkół średnich. W tym czasie klasy I, II z pomocą nauczycieli uprzyjemniły sobie wolny czas.


Pierwszym dniu zorganizowaliśmy imprezę biesiadna. Każda klasa musiała wylosować piosenkę, a później ją zaśpiewać. Było przy tym dużo śmiechu, ale i zabawy. Wygrała klasa II a (składająca się z nauczycieli), gdyż to właśnie ten występ oklaskiwaliśmy najgłośniej. Żeby wszystkim klasom dobrze się śpiewało przed wykonaniem urządziliśmy grilla.


Odpowiedzialnym za to był ks. Jan Dominowski, któremu za wszystko dziękujemy. Ten wspaniały zakończyliśmy meczem piłki nożnej, pomiędzy klasami.


15 maja był dniem sportu i rekreacji, ale również rywalizacji. Pierwszą konkurencją był rzut jajkiem na odległość. Wiele z nich wylądowało na głowach zawodników – nie mogliśmy powstrzymać się od śmiechu. Potem odbyły się zawody skoku wzwyż. W sali informatycznej czekały na nas zmagania z grami komputerowym.

Nauczycielami odpowiedzialnymi za tą konkurencję był Andrzej Kuczyński i pan Janusz Graczyk. Świetnie się przy tym bawiliśmy i żałowaliśmy, że trwało to tak krótko. Monika Hofman Kl. IIa


czytaj dalej na temat: Konkurs piosenki biesiadnej

Egzamin - maj 2002

Utworzono dnia 03.11.2019

  

   Gimnazjum zgodnie z regulaminem kończy się testami, które są równoznaczne z egzaminem do szkół licealnych i techników. Maksymalnie można otrzymać 100 punktów łącznie z obu testów. Wraz z nauczycielami przygotowaliśmy się na tę chwilę od trzech lat. A tak naprawdę to nikt nie wierzył, że w końcu musi ona nastąpić. A mianowicie czternastego maja we wtorek oraz piętnastego w środę pisaliśmy swój pierwszy poważny „egzamin dojrzałości”. Jego wyniki zdecydują o naszej dalszej edukacji. Pierwszego dnia pisaliśmy test humanistyczny. W jego skład wchodziły elementy języka polskiego, historii i sztuki.


   Wszystkie trzy klasy pojawiły się przed Gminnym Ośrodkiem Kultury już o godzinie 8.30. Jednak wszyscy wyglądali lepiej niż zwykle. Byliśmy ubrani w białe bluzki lub koszule oraz czarne spódniczki lub spodnie. Przed wejściem na salę musieliśmy zapoznać się z przydzielonymi nam numerami, które miały być położone na ławkach.


   Jeszcze parę minut przedrozpoczęciem nasze panie polonistki i pani Maria Wierzchowiska i p. Halina Dondalska próbowały przypomnieć ogólne zagadnienia, które mogłyby pojawić się na teście. Nagle kilku dziewczętom puściły nerwy. Ze strachu, a także z obawy przed złymi wynikami rozżaliły się i rozpłakały. Gdy udało się je pocieszyć, pani Beata Wesołowska rozpoczęła wyczytywanie kolejno numerami uczniów wchodzących na salę.


   Egzamin rozpoczął się o godzinie 9.00. Jednak samo pisanie zaczęliśmy dwadzieścia minut później, co trwało, aż a może tylko, dwie godziny. W pierwszym dniu w komisji zasiadali: pani dyrektor Halina Małecka, pani Ewa Jakóbowska, pan Andrzej Kuczyński, pan Janusz Graczyk, pan Ryszard Stępkowski oraz pani Beata Wesołowska.


   Drugiego dnia pisaliśmy test matematyczno – przyrodniczy, z elementami matematyki, fizyki, biologii, chemii i geografii. Każdy z nas bardziej się go obawiał, ponieważ musieliśmy znać więcej teorii oraz „znienawidzone” wzory. 


   Tutaj również weszliśmy do sali o godzinie 9.00. Wyczytywani przez panią Marię Wierzchowską zajmowaliśmy wyznaczone miejsca. Tym razem w komisji zasiadali; pani dyrektor, pani Beata Wyborska, pan Zdzisław Etynkowski, pani Anna Piernik, pani Halina Dondalska oraz pani Maria Wierzchowiska. Test rozwiązywaliśmy też przez dwie godziny.


   Ogólnie mówiąc cały egzamin nie wydawał się nam trudny. Wszystko przebiegało zgodnie z regulaminem, problemów nie było, lecz niestety przez stres popełnialiśmy wiele niemądrych błędów, co wykazało późniejsze porównanie prac. Na szczęście już wszystko za nami. Monika Wardęga kl. IIIc


czytaj dalej na temat: Egzamin - maj 2002

3 Maja

Utworzono dnia 03.11.2019

Bardzo ciekawe przedstawienie na majowe święto przygotowała klasa Ib pod kierunkiem wychowawcy pana Ryszarda Stępkowskiego. Była to prawdziwa lekcja historii.


Konstytucja zawarta 03.05.1791r. jest świętem narodowym. Jest ono obchodzone we wszystkich szkołach, także w naszej. Przedstawienie odbyło się w GOK-u. Bardzo przezywaliśmy to wydarzenie. Inscenizację przygotował p. Ryszard Stępkowski wraz ze swoją klasą Ib.


Tematem przedstawienia był powrót posła do domu w czasie przerw w obradach.


czytaj dalej na temat: 3 Maja