Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

Rok szkolny 2010/2011

AKTUALNOŚCI:

Praca Kingi na wystawie

Utworzono dnia 29.11.2019

Dzisiaj (20.06.) odbyło się podsumowanie IV Powiatowego Przeglądu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży organizowanego przez MCK w Aleksandrowie Kujawskim. Na konkurs wpłynęło 280 prac z całego powiatu. Praca Kingi Krajewskiej z klasy Ia, wykonana techniką quillingu, została zauważona przez jury i zaprezentowana na wystawie pokonkursowej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

czytaj dalej na temat: Praca Kingi na wystawie

DZIEŃ OTWARTY - 2011

Utworzono dnia 29.11.2019

W piątek – 17 czerwca o godz. 10 .00 miał miejsce w naszym gimnazjum „Dzień Otwarty 2011”. Zaprosiliśmy uczniów z klas szóstych szkół podstawowych naszej gminy wraz z ich opiekunami. Goście mieli okazję poznać życie gimnazjalistów od strony nauki oraz zajęć pozalekcyjnych.

   Na początku spotkania zaprezentowaliśmy krótką inscenizację opowiadającą w sposób żartobliwy o życiu szkolnym. Następnie uczennice z Samorządu Szkolnego – Karolina Ciesielska i Ewa Paliwoda - szczegółowo przedstawiły osiągnięcia gimnazjalistów w bieżącym roku szkolnym. Prezentacje uświetniły występy Darii Książkiewicz, Oli Dalasińskiej i Kamila Wendzińskiego, którzy zaśpiewali kilka piosenek. Dużą atrakcję stanowiły również pokazy sportowe z piłką w wykonaniu uczniów z klasy III A. Ostatnim etapem „Dnia Otwartego” było zwiedzanie przez szóstoklasistów nowego budynku gimnazjum. Prezentacją sal lekcyjnych i pracowni komputerowej zajęły się uczennice z klasy III A. Organizatorami imprezy byli : p. M. Kwiatkowska, p. B. Wyborska i p. Z. Etynkowski. Samorząd Szkolny

czytaj dalej na temat: DZIEŃ OTWARTY - 2011

Ania wyróżniona w konkursie historycznym

Utworzono dnia 29.11.2019

   W środę (15.06) uczestniczyliśmy w uroczystym podsumowaniu VII Wojewódzkiego Konkursu Historycznego pn. „Zabytki naszego regionu”. Na tę uroczystość zostaliśmy zaproszeni do Muzeum Ziemi Chełmińskiej w Chełmnie. Organizatorem konkursu, objętego Honorowym Patronatem przez Pana Piotra Całbeckiego – Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego, był Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sztuki „Stara Ochronka” w Bydgoszczy. Uroczystość rozpoczął i zakończył okolicznościowy koncert. Potem nastąpiła miła uroczystość nagradzania laureatów, wśród których znalazła się również Ania Czyżewska (klasa IIa), - uzyskała wyróżnienie za swą pracę konkursową. Warto jednak dodać, że Ania była w tym gronie jedyną gimnazjalistką, gdyż konkurs skierowany był głównie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Po słodkim poczęstunku, laureaci i osoby im towarzyszące odbyli wędrówkę po najciekawszych obiektach zabytkowych Chełmna, a naszym przewodnikiem była pani Anna Grzeszna-Kozikowska.

czytaj dalej na temat: Ania wyróżniona w konkursie historycznym

Po nagrody do Warszawy

Utworzono dnia 29.11.2019

 W środę, 15 czerwca 2011 r. w Centrum Olimpijskim PKOl im. Jana Pawła II w Warszawie odbyła się bardzo miła uroczystość podsumowania wyników i wręczenia nagród laureatom już 21 Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadania olimpijskie. W tym roku na konkurs ten nadesłano aż 302 opowiadania - 146 ze szkół podstawowych oraz 156 z gimnazjów. Nargrodzone zostały nasze dwie uczennice Katarzyna Krępeć, Andżelika Szafrańska i ich opiekunka nauczycielka Halina Dondalska.

   Nagrody, ufundowane przez organizatorów, wręczali młodym mistrzom pióra: 7-krotna medalistka olimpijska w LA, członkini MKOl, wiceprezes PKOl - Irena Szewińska, mistrz olimpijski z Barcelony w 5-boju nowoczesnym - Dariusz Goździak oraz Tadeusz Rożej z Ministerstwa Sportu i Turystyki. 

Galeria

czytaj dalej na temat: Po nagrody do Warszawy

Trzy dni laby w Łebie

Utworzono dnia 29.11.2019

 W tym roku pierwsze trzy dni czerwca spędziliśmy na labie w Łebie. W Dniu Dziecka zwiedzaliśmy skansen w Szymbarku. Największą niespodzianką okazał się domek "do góry nogami". Było to magiczne miejsce, gdzie każdemu z nas wirowało w głowie. Kolejną atrakcją było zdobycie Wieżycy i wejście na 30-metrowy punkt widokowy. Widok był zachwycający, nad nami rozciągało się błękitne niebo, a pod stopami lasy i jeziora kaszubskie. Po kilku godzinach podróży czekał na nas "Relaks". Później zachód słońca, wieczór, dzika plaża, cisza dookoła... Po dniu pełnym wrażeń pozostał "wytęskniony" sen.

   Nazajutrz pobiegliśmy plażą w stronę wschodzącego słońca. Po śniadaniu udaliśmy się na nieznane nam dotąd słowińskie wydmy. W tym wyjątkowym miejscu natura połączyła Jezioro Łebsko z mokradłami, które przeistaczały się w złoto wydm, a dalej już tylko błękit morza. Za te widoki warto było zapłacić 12-kilometrową wędrówką. Pełni relaksu skosztowaliśmy podczas kąpieli w basenie ośrodka. Następnie było zwiedzanie Łeby, spacer po porcie, plaża i zachód słońca. Znaleźliśmy czas na zanucenie i posłuchanie dobrej muzyki. Poranek powitaliśmy 2-kilometrowym biegiem po plaży przy wschodzie słońca. Po śniadaniu plażowaliśmy i pływaliśmy w ciepłym południowym Bałtyku.

   Na zakończenie pozostała nam Gdynia ze Skwerem Kościuszki i autostrada do Bądkowa. Wycieczkę przygotował i poprowadził pan Zdzisław Etynkowski, a opiekunami byli również: pani Anita Przywitowska, pani Beata Wesołowska i pan Paweł Popławski. Serdecznie dziękujemy naszym nauczycielom! Wycieczka do Łeby pozostanie w naszych wspomnieniach na zawsze również w postaci zdjęć. Uczestnicy wycieczki :)

Galeria

czytaj dalej na temat: Trzy dni laby w Łebie

Znalazły ducha baroku – w nagrodę zwiedzą Wilanów

Utworzono dnia 29.11.2019

Duch baroku - wyniki konkursu

Projekty zrealizowane przez uczniów oceniało jury w składzie:

  • Marta Gołąbek, zastępca kierownika Działu Sztuki Muzeum Pałacu w Wilanowie,
  • Piotr Górajec, kierownik Działu Edukacji Muzeum Pałacu w Wilanowie
  • Marianna Hajdukiewicz, koordynator programu „Filmoteka szkolna” Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Prace oceniano według regulaminowych kryteriów, którymi były: czytelny sposób przedstawienia procesu poszukiwań i badań wykonanych przez członków zespołu badawczego w ramach projektu, osadzenie projektu w społeczności lokalnej, ukazanie tych cech przedmiotu badań, które wskazują na jego związek z historią lub kulturą baroku oraz estetyka wykonania pracy.

Mamy przyjemność ogłosić, że zwycięzcami pierwszej edycji konkursu są:

w kategorii gimnazja

  • zespół badawczy z klas IIIa i IIIb Publicznego Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Bądkowie w składzie: Ewa Paliwoda, Aleksandra  Dalasińska, Justyna Dalasińska pod opieką Józefa Nowakowskiego. Jury było pod wrażeniem, że „w tekście widać autentyczną pasję, ciekawość, a co najważniejsze wspólną drogę w realizacji celu”. Zwróciło uwagę na „bardzo dokładne pokazanie procesu badawczego i trudów z tym związanych, podanie wszystkich źródeł, na które się powołują autorki” oraz wymowne słowa jednej z autorek: „tak zwykły portret może znaczyć tak wiele dla historii i architektury naszej parafii. Czytając bloga, naprawdę odnosiło się wrażenie, że autorki-badaczki miały okazję zapoznać się z duchem baroku mieszkającym w ich okolicy.” Praca do obejrzenia pod adresem: http://www.barok11.eblog.pl/glowna_notki.php?czas=201105

Zwycięskie zespoły przyjadą do Muzeum Pałacu w Wilanowie, by spędzić tu dzień pełen atrakcji!

czytaj dalej na temat: Znalazły ducha baroku – w nagrodę zwiedzą Wilanów