Pasowanie na gimnazjalistę

Utworzono dnia 08.10.2019

1999 roku rozpoczęłam naukę, w gimnazjum. wprowadzona wówczas reforma oświaty spowodowała, że mój rocznik - 1986 jako pierwszy odczuł skutki wspomnianej reformy. W dniu 15 października odbyła się uroczyste pasowanie na gimnazjalistę. Impreza ta odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Bądkowie, a jej uczestnikami byliśmy my, uczniowie pierwszych klas gimnazjum, nauczyciele oraz zaproszeni goście a wśród nich wójt gminy Ryszard Kobus, proboszcz miejscowej parafii ks. prałat Stanisław Mazurski.

Ta doniosła uroczystość, którą rozpoczęła dyrektor p. Halina Małecka, odbywała się na sali widowiskowej GOK-u na której my uczniowie, ubrani w stroje galowe, zajęliśmy miejsca w rzędach równoległych do stołu prezydialnego. Za nami ustawione były krzesła. P krótkich przemówieniach p. dyrektor gimnazjum, wójta i proboszcza nastąpiło pasowanie na ucznia gimnazjum oraz wręczenie legitymacji z pieczątką gimnazjum przez nasze wychowawczynie. po czym my, uczniowie złożyliśmy przyrzeczenie.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu naszych młodszych koleżanek i kolegów ze szkoły podstawowej w Bądkowie pod kierownictwem p. Romana Mroczkowskiego. Końcowym akcentem tej uroczystości była dyskoteka, która odbyła się w sali gimnastycznej szkoły. (Wioletta Hyży Ia)

TREŚĆ PRZYRZECZENIA

Systematycznie zdobywać wiedzę w celu ukończenia Gimnazjum i przygotowania się do dalszej nauki.
Przestrzegać regulaminu szkoły i wszystkich zarządzeń władz szkolnych i zwierzchnich.
Okazywać szacunek i właściwie zachowywać się wobec władz, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły.
Przestrzegać zasad koleżeńskiego współżycia.
Szanować mienie szkoły i przeciwdziałać jego niszczeniu.
Unikać w swoim postępowaniu wszystkiego, co mogłoby zaszkodzić dobremu imieniu szkoły i godności gimnazjalisty

PRZYRZEKAMY