Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

Rok szkolny 2007/2008

AKTUALNOŚCI:

Konkurs UKIE na półmetku

Utworzono dnia 29.11.2019

Na początku lutego byliśmy z wizytą w radziejowskim liceum, aby od osób mających doświadczenie dowiedzieć się, jak tworzyć projekty wymiany młodzieżowej. Umówiliśmy się wtedy na kolejne spotkanie już w naszej szkole, aby mogło to poznać więcej uczniów, a nie tylko troje realizujących projekt. We wtorek, 25 lutego – gościliśmy w Bądkowie grupę uczniów radziejowskiego liceum oraz ich opiekuna - Ilonę Włosińską, nauczycielkę języka niemieckiego i organizatorkę wielu projektów międzynarodowej wymiany młodzieży. Tym razem o przeżyciach i doświadczeniach opowiadali uczniowie, ilustrując opowieść prezentacja multimedialną. Spotkanie trwało całe dwie godziny – co najlepiej świadczy, jak było pożyteczne, interesujące i potrzebne. Na koniec radziejowska młodzież spotkała się ze wszystkimi uczniami klas trzecich – aby opowiedzieć o swojej szkole i zachęcić do kontynuacji nauki w Radziejowie – jak to już uczyniła „nasza” Kasia Lewandowska, która serdecznie przyjęli jej niedawni koledzy. Spotkanie nie doszłoby do skutku, gdyby nie życzliwość dyrektora radziejowskiego liceum – Grzegorza Sobczaka, za co składam serdeczne podziękowanie. (JN)


czytaj dalej na temat: Konkurs UKIE na półmetku

W naszej gminie jest tyle ciekawych miejsc

Utworzono dnia 29.11.2019

   Projekt „Przyjaznej szkoły” małymi krokami zmierza ku końcowi. Zanim jego uczestnicy dopracują swoje prezentacje  należało odwiedzić te  miejsca, o których dowiedzieli się czytając o nich w „Bądkovianach” (materiały są dostępne w Gminnej Bibliotece). W sobotę 23 lutego, nie zważając na niezbyt sprzyjająca pogodę, odbyliśmy ponad 100 kilometrową  podróż na trasie: Jaranowo – Łowiczek – Łowkowice – Marszałkowo – Święte – Kruszynek – Krzywosądz – Byczyna – Płowce – Wysocin – Bądkowo. O każdym z tych miejsc była krótka opowieść dotycząca ich dziejów oraz osób z nimi związanych. Wycieczka była pożyteczna choćby dlatego, że znaleźliśmy kilka interesujących faktów (np. na cmentarzach w Łowiczku i Ostrowąsie), które zostaną wykorzystane w pracach przygotowywanych przez uczniów, ale ważniejsze było to, że kilkoro z nich po raz pierwszy było w tej części naszej gminy. To, czego szukaliśmy, co chcemy zebrać i uchronić przed zapomnieniem. (JN)

czytaj dalej na temat: W naszej gminie jest tyle ciekawych miejsc

Pozazdrościli Ikarowi

Utworzono dnia 29.11.2019

     Drugi rok działalności modelarni lotniczej zaowocował pierwszym startem naszych modelarzy w zawodach najmniejszych szybowców halowych klasy F1N. Odbyły się one 23.02.2008 r w hali OSiR we Włocławku. O godzinie 15:00 nastąpiła rejestracja zawodników i krótki trening pozwalający wstępnie wyregulować przygotowane modele. Naszą szkołę reprezentowali trzej uczniowie z klasy IIA: Jakub Durniat (kapitan reprezentacji, twórca naszej strony internetowej), Damian Jaworski (najdłuższy lot naszego zespołu), Mateusz Wiśniewski (od niego i jego pionierskich konstrukcji zaczęła się nasza modelarska przygoda). Zawodników podzielono na trzy kategorie wiekowe. Pierwsza - chłopcy do lat 14; Druga - dziewczęta do lat 14; Trzecia chłopcy i dziewczęta powyżej 14 roku życia.

     Odbyły się trzy kolejki lotów oficjalnych (według przepisów FAI), po dwie próby każda. W międzyczasie można było doregulować model w specjalnie wydzielonej strefie lub wymienić uszkodzony na zastępczy przygotowany przez organizatora. Najdłuższy czas lotu uzyskał reprezentant Kruszyna 16 sekund. Nasz najlepszy wynik to tylko 6 sekund. Po zakończeniu lotów oficjalnych była chwila, w której wszyscy uczestnicy znaleźli się na parkiecie i…nagle przestrzeń między sufitem a podłogą zaroiła się od „N”-ek. Jedne startowały inne kończyły lot. Trudno o tym pisać, trudno dobrać właściwe słowa. Trzeba to po prostu zobaczyć. Jednak najważniejszym doświadczeniem wyniesionym z zawodów to powszechna życzliwość i uśmiechy na twarzach. Po ogłoszeniu wyników klasyfikacji końcowej rozdano medale, puchary i dyplomy - indywidualnie i drużynowo. Był czas na pamiątkowe zdjęcia, wywiady i rozmowy (wiadomo, o czym). Na koniec odbył się pokaz lotu śmigłowca elektrycznego sterowanego radiem i lekkiego górnopłata własnej konstrukcji zrobionego przez modelarza z Kruszyna. (Paweł Popławski)

czytaj dalej na temat: Pozazdrościli Ikarowi

Walczymy o II etap konkursu "super szkoła"

Utworzono dnia 29.11.2019

   Przez cały styczeń gimnazjaliści wypowiadali się o swojej szkole i nauczycielach w specjalnych ankietach opracowanych przez organizatora ogólnopolskiego konkursu „Super szkoła.” Swoje opinie wyraziło 168 na 178 gimnazjalistów - czyli aż 94,38% - co należy uznać za wynik bardzo dobry, ponieważ cała akcja przypadła na okres dużej nieobecności uczniów na zajęciach, spowodowanych okresem przeziębień i grypy. Zostaliśmy zakwalifikowani do II etapu konkursu.Miło nam poinformować, że patronat nad tą edycją konkursu "Super Szkoła" objęła Pani Prezydentowa Maria Kaczyńska. Sprawami organizacyjnymi konkursu zajęli się J. Nowakowski i J. Graczyk. (JN)

czytaj dalej na temat: Walczymy o II etap konkursu "super szkoła"

"Odważmy się być wolnymi"

Utworzono dnia 29.11.2019

     W styczniu przystąpiliśmy do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Odważmy się być wolnymi” Jego organizatorem jest Muzeum Historii Polski w Warszawie. Głównym celem projektu jest wzmocnienie identyfikacji młodzieży z najbliższym jej  środowiskiem lokalnym oraz uświadomienie roli jednostki w tworzeniu historii narodu i kraju. Trudnego zadania opracowania prezentacji multimedialnej, urodzonego w Bądkowie w 1893 roku pułkownika Przemysława Barthel de Weydenthal podjęła się Justyna Wasilewska, uczennica klasy IIIc. Według Józefa Piłsudskiego był jednym z najwybitniejszych oficerów legionowych, a jednak został zapomniany przez historię i  jest niemal nieznany w naszym środowisku.(JN)

czytaj dalej na temat: "Odważmy się być wolnymi"

SUPER SUPER SUPER WIADOMOŚĆ

Utworzono dnia 29.11.2019

   Dotarła do nas szczęśliwa widomość Nasza szkoła zakwalifikowała się do drugiej tury konkursu ogłoszonego przez gazetę Super Express. Znaleźliśmy się wśród piętnastu gimnazjów z całej Polski. To jeszcze nie koniec emocjonujących zmagań. Laureaci już powinni zacząć przygotowania do drugiego etapu, a do wygrania są wspaniałe nagrody.

Już rusza drugi etap konkursu Super Szkoła!

Patronat nad konkursem "Super Szkoła" objęła pani prezydentowa Maria Kaczyńska.

Gratulujemy zwycięzcom pierwszego etapu. Rywalizacja była wyjątkowo zacięta. Przyszło aż kilka tysięcy zgłoszeń, spośród nich wyłoniliśmy 45 najlepszych szkół.

To nie koniec emocjonujących zmagań. Laureaci już powinni zacząć przygotowania do drugiego etapu, bo zapowiada się ostra konkurencja. Przypominamy uczestnikom zasady.

Szkoły podstawowe mają przygotować projekt gazetki szkolnej, gimnazja wywiad z lokalną osobowością, a licea fotoreportaż. Nasi stali Czytelnicy nie powinni mieć problemu z zadaniem, bo we wcześniejszych numerach swoich wskazówek udzielili wam eksperci.

Termin nadsyłania prac mija już 15 kwietnia 2008 roku (zadecyduje data stempla pocztowego). Do pracy konkursowej musi być dołączona opinia kuratora oświaty.

Gazetkę, wywiad i fotoreportaż będzie oceniać specjalnie powołane jury. Zasiądą w nim znane osobowości: słynny bokser Przemysław Saleta (40 l.), aktorka Joanna Jabłczyńska (22 l.) i prezenter Tomasz Zubilewicz (46 l.) oraz przedstawiciele naszej redakcji i sponsora. Jurorzy wyłonią 3 najlepsze prace. Będą zwracać uwagę przede wszystkim na kreatywność, oryginalność i profesjonalizm.

Jest o co walczyć. Każda ze zwycięskich szkół otrzyma tytuł Super Szkoły oraz wyposażenie wybranej pracowni - filmowej (ekran, projektor, 2 kamery cyfrowe, zestaw kina domowego i filmy na DVD), fotograficznej (3 aparaty cyfrowe lustrzanki, 3 pamięci memory stick flash, 2 stanowiska komputerowe, drukarka i oprogramowanie) lub biblioteki multimedialnej (lektury książkowe, encyklopedie multimedialne, słowniki, kursy językowe, repetytoria i 2 stanowiska multimedialne). Każda wartości 18 tys. zł!

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.superszkola.superexpress.pl

czytaj dalej na temat: SUPER SUPER SUPER WIADOMOŚĆ