Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

Rok szkolny 2012/2013

AKTUALNOŚCI:

Najlepsi ginazjaliści roku 2012/2013

Utworzono dnia 15.11.2019

   


   Wiele miejsca w podsumowującym przemówieniu pani dyrektor zajęło przedstawienie kilkudziesięciu uczniów, którzy w minionym roku szkolnym osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu, dlatego brawom oraz towarzyszącym im nagrodom książkowym nie było końca.

   Nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców dla najlepszego absolwenta gimnazjum w Bądkowie w roku szkolnym 2012/2013 otrzymała Andżelika Szafrańska z klasy IIIa – średnia ocen 5,33

   Nagrodę za najlepiej zdany egzamin gimnazjalny – (za łaczną ilość punktów za 6 egzaminów) - otrzymała Justyna Rumińska z klasy IIIa

   Tytuł najaktywniejszego czytelnika – Paulina Piotrowska z klasy IIIb W ciągu całego roku szkolnego tylko 5 uczniów nie opusciło ani jednej godziny – są to: Iza Mendel, Dominik Taczkowski, Kinga Mendel, Magdalena Baryza i Piotr Piotrowski.

Trzy pierwsze miejsca w nauce uzyskały następujące klasy:

Klasa IIIa – średnia ocen 4,77
Klasa Ib - średnia ocen 3,97
Klasa Ia - srednia ocen 3,95
Trzy klasy z najwyższą frekwencją:

Klasa Ib – 94,7%
Klasa IIb – 92,69%
Klasa Ia – 92,54%
Nagrodę Wójta za najwyższa średnią ocen w każdej klasie otrzymali:

Natalia Zaremba z klasy Ia – średnia 5,07
Magdalena Baryza i Bartosz Baryza z klasy Ib – średnia 5,20
Katarzyna Ulczycka z klasy Ic – średnia 5,20
Natalia Kwiatkowska z klasy IIa – średnia 4,93
Magdalena Mikołajewska z klasy IIb – średnia 5,07
Andżelika Szafrańska z klasy IIIa – średnia 5,33
Aleksandra Krajewska z klasy IIIb – średnia 5,28
Angelika Krajewska z klasy IIIc – średnia 4,83
Najlepsi uczniowie w poszczególnych klasach, którzy uzyskali co najmniej średnią 4,5 oraz najwyższe oceny z zachowania (bardzo dobre lub wzorowe). Świadectwa z czerwonym paskiem otrzymali uczniowie ze średnią 4,75 i wyższą!

czytaj dalej na temat: Najlepsi ginazjaliści roku 2012/2013

Był to kolejny rok sukcesów naszych uczniów

Utworzono dnia 15.11.2019


   Za nami kolejny rok szkolny. Zanim naszym uczniom i absolwentom zostały rozdane świadectwa pozwalające im cieszyć się wakacjami i zasłużonym odpoczynkiem przed nowymi wyzwaniami od 2 września, nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013. Pani dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Marietta Kapelińska powitała wszystkich uczestników uroczystości, w tym panie: Halinę Kurdupską – Przwodniczącą Rady Gminy, Barbarę Kurzyp – Przewodniczącą Komisji Oświaty i Annę Miziołek – Przewodniczącą Rady Rodziców, po czym dokonała podsumowania efektów całorocznej pracy uczniów i nauczycieli. Podkreśliła, że w naszym gimnazjum uczniowie mieli wiele możliwość poszerzania swojej wiedzy i doskonalenia umiejętności nie tylko na zajęciach lekcyjnych, ale również w licznych konkursach, olimpiadach i projektach edukacyjnych.

czytaj dalej na temat: Był to kolejny rok sukcesów naszych uczniów

Na Olimpijskim Szlaku II

Utworzono dnia 15.11.2019

   18. 06. 2013r. w naszej szkole odbył się finał II edycji projektu edukacyjnego ,,Na olimpijskim szlaku" realizowanego przez uczennice klasy IIb - Annę Golenia, Magdalenę Mikołajewską, Justynę Wienconek oraz Weronikę Kotowską, pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Pana Zdzisława Etynkowskiego.

   Finalistkami były: Aleksandra Krajewska (IIIb), Martyna Pawlak (Ic), Andżelika Szafrańska (IIIa), Monika Wyrzykowska (IIIa) oraz Weronika Kwiatkowska, która z powodu problemów zdrowotnych nie mogła wziąć udziału w finale. Cała uroczystość rozpoczęła się od krótkiej scenki przygotowanej przez organizatorów, która wprowadziła wszystkich obecnych w typowo grecki nastrój. Następnie przeszliśmy do części sprawdzającej poziom wiedzy uczennic, gdzie zostało zadanych kolejno pięć pytań od najłatwiejszego do najtrudniejszego. Zwycięzcą została uczennica klasy IIIa Andżelika Szafrańska, która nie tylko otrzymała pamiątkowy dyplom, ale dodatkowo ocenę celującą z wychowania fizycznego. Na podium znalazły się również: Aleksandra Krajewska oraz Martyna Pawlak.

   Celem tego projektu było poszerzenie wiedzy z zakresu olimpijskiego na terenie naszej placówki - mamy nadzieję, że cel został osiągnięty. Gratulujemy finalistom dotarcia do tak wysokiego etapu i życzymy dalszych sukcesów! (Organizatorzy)


czytaj dalej na temat: Na Olimpijskim Szlaku II

Maj w obiektywie

Utworzono dnia 15.11.2019

   W niedzielę 23 czerwca zostały ogłoszone wyniki konkursu fotograficznego „Maj w obiektywie”, organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim. Z naszej szkoły wzięło udział w tym konkursie sześcioro uczniów. Miło nam poinformować, że Jan Kowalczyk z klasy IIa uzyskał wyróżnienie. Zdjęcia zostały przygotowane pod opieką pani Beaty Wesołowskiej. Jankowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów (BW)

czytaj dalej na temat: Maj w obiektywie

Byliśmy w Stolicy...

Utworzono dnia 15.11.2019

   Nasza uczennica, Weronika Kotowska została zakwalifikowana do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Młodzi Przeciwko Patologiom Społecznym”.

   19.06.2013r. Weronika wraz z p. Małgorzatą Kwiatkowską udała się do Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Warszawie (Szczególne podziękowania składamy panu Piotrowi Kotowskiemu za transport i poświęcony czas). Po rejestracji uczestników nastąpiło oficjalne powitanie przez rektora uczelni prof. dr hab. Marka Konopczyńskiego, po czym finaliści przystąpili do pisania testu z wiedzy ogólnospołecznej, a opiekunowie w tym czasie uczestniczyli w ciekawych warsztatach, dotyczących współczesnych zagrożeń dzieci i młodzieży. W czasie przerwy wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek śniadaniowo-kawowy z prezentacją prac konkursowych. Następnie odbył się występ artystyczny grupy teatralnej chłopców Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Warszawie. Po oficjalnych wystąpieniach ważnych osobistości, tj. Rzecznika Praw Dziecka, Rzecznika Praw Obywatelskich, przedstawiciela Ministerstwa Edukacji Narodowej, nastąpiło ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i dyplomów.

   Byliśmy dumni, że mogliśmy reprezentować tak małą miejscowość wśród dużych miast Polski.

czytaj dalej na temat: Byliśmy w Stolicy...

Koniec wieńczy dzieło - nasze zakończyliśmy w Sadłużku

Utworzono dnia 15.11.2019

   Za nami już trzecia i niestety ostatnia edycja projektu historycznego „Nie odejdą w niepamięć” z programu Równać szanse. Uroczyście projekt zakończyliśmy w sobotę, oddając do rąk mieszkańców naszą książkę – słownik biograficzny. Jednakże jak nasza projektowa tradycja nakazuje – zwieńczeniem każdej edycji był biwak podsumowujący nad jeziorem w Sadłużku. Tak było również i w tym roku.

   W środę 19 czerwca około godziny 10, 25 uczestników projektu wraz z koordynatorem – Józefem Nowakowskim i partnerem projektu – Januszem Graczykiem wyruszyło do Sadłużka. Na miejscu zostaliśmy bardzo  ciepło i serdecznie przywitani w gospodarstwie agroturystycznym „Cichy Zakątek” przez panią Marylę Małecką. W czasie biwaku nie mogliśmy narzekać na pogodę, która wyjątkowo nam dopisała (a nawet dopiekła). Nic więc dziwnego, że przez kilka godzin moczyliśmy się w wodzie, pod bacznym okiem koordynatora odbywaliśmy przejażdżki rowerem wodnym po jeziorze, graliśmy w piłkę plażową i… opalaliśmy się. Ponieważ wypoczywaliśmy bardzo aktywnie, apetyty nam dopisywały. Zgodnie z biwakową  tradycją przy grillu dyżurował pan Graczyk i zadbał o nas jak zwykle doskonale.

   Jednak wszystko co miłe, szybko się kończy – dlatego około 17 wsiedliśmy do autobusu i mocno „zarumienieni” wróciliśmy do domów. Odjeżdżając gorąco podziękowaliśmy gospodyni ośrodka za miłe przyjęcie, a na pożegnanie pan Nowakowski w naszym imieniu wręczył nasz słownik – to będzie miła niespodzianka, gdyż w słowniku znalazły się dwa biogramy krewnych pani Małeckiej. Na koniec naszej relacji musimy dodać, że atrakcji było tak dużo, że nie udało się po raz pierwszy od trzech dokonać podsumowania projektu, jego efektów widzianych z naszego punktu widzenia. To musimy jednak jeszcze zrobić, aby uznać projekt za zakończony i… pomyśleć o czymś nowym po wakacjach.

czytaj dalej na temat: Koniec wieńczy dzieło - nasze zakończyliśmy w Sadłużku